6. srpna 2018 15:54

Tohle je 7 nejlepších filmů s Rockem! Viděli jste je všechny?

Od Mumie k Rychle a zběsile.

V neděli vás na Prima COOL ve 20.00 čeká opulentní fantasy epos Král Škorpion. Představí se vám v něm The Rock alias Dwayne Johnson, pro něhož byl Král Škorpion jeden z prvních filmů. Jak si vlastně za ty uplynulé roky Rockova filmografie stojí? Připravili jsme pro vás to nejlepší, co z ní zatím vypadlo.

07) Mumie se vrací

I když Rock ve druhé Mumii vlastně tolik nehrál – především se mihl v úvodní epické sekvenci, která se stala předlohou právě pro pozdějšího Krále Škorpiona, a poté stál předlohou pro digitální verzi svého zlého já – byla by chyba film zcela opomenout. Právě Mumie se vrací totiž Rocka poprvé vynesla před oči celého světa a jakožto solidní dobrodružný biják mu otevřela brány do Hollywoodu.

06) Vítejte v džungli

Již od počátku své dráhy byl Rock přirovnáván k akčním klasikům, jako byl Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone – oproti oběma matadorům se však Rock již zkraje kariéry profiloval také jako komik a vtipálek! Dobře je to znát i z jeho dalšího příjemného bijáku Vítejte v džungli, kde mu sekunduje Seann William Scott alias Stifler z Prciček. Výsledek má tak mnohem blíže k Indiana Jonesovi než ke Komandu.

05) Faster

Tak trochu pozapomenutá je i další pecka Faster, neboli v češtině Rychleji. Rock se tu jako bývalý kriminálník vydává pomstít smrt svého bratra a výsledkem je klasická řezbička o pomstě odsouzeného drsňáka, která zároveň sympaticky odhaluje detaily kolem minulé nevydařené loupeže, jež dostala Rocka do vězení. Lahůdka na nedělní odpoledne!

04) Rychle a zběsile 6

Je prakticky nemožné se v přehledu nejlepších „Rockovek“ vyhnout posledním dílům ságy Rychle a zběsile. Rock se ostatně po Vinu Dieselovi v posledním díle stal hlavní tváří série, a zdá se, že tu jeho hvězda bude jenom dále stoupat. Již šestka jej z původní role "záporáka" (k tomu se dostaneme níže) povýšila do hlavního ansámblu poté, co všem došlo, že by byla škoda Rocka nechat jenom v roli antagonisty…

03) Král Škorpion

Jasně, Král Škorpion v sobě nezapře epičtější kopii Barbara Conana – ale co na tom? Když mohla podobná barbařina vynést ke slávě jednoho bodybuildera, proč by nemohla druhého? Král Škorpion platí za solidní velkofilmové béčko a ne nadarmo vychází z již zmíněné Mumie 2, a to ačkoliv její pointu tak trochu popírá. Komu chybí trocha toho sympatického máchání mečem, rozhodně Krále Škorpiona docení.

02) Kráčející skála

Už jsme zmínili Rockovo pomyslné přebrání štafety akčních filmů po Arniem – jenže v Kráčející skále tato momentka nebyla jenom pomyslná! Koneckonců, celý film byl natočen tak, že by klidně mohl spadnout do staré filmografie páně Schwarzeneggera, Eastwooda nebo Norrise. Rock je tu bývalým členem speciálů, který se ve svém rodném městě stává šerifem a vydává se na souboj s místními nemravy. Už na počátku story znáte její konec, ale ve filmech, jako je tento, je to cesta, nikoliv cíl, co se počítá.

01) Rychle a zběsile 5

Na trůnu je ale místo jenom pro jednoho – a vzdor všemožné jiné snaze to bylo právě páté Rychle a zběsile, co Rocka skutečně katapultovalo na pozici mezinárodní hvězdy. Jeho postava amerického maršála, který jde sice po krku našim sympaťákům, ale v jádru je to klaďas, neměla chybu. Rychle a zběsile 5 navíc ukázalo, že Rock nejlépe funguje, když je obklopen jinými postavami, od nichž se může odrážet jeho komediální timing… a popřípadě i jeho pěsti.

Král Škorpion jde do akce již v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný