18. dubna 2019 22:00

13 věcí, které nevíte o seriálu Riviéra na Prima KRIMI

Britský seriál Riviéra přichází s kvalitní podívanou, která je nejen napínavá, ale dokáže nabídnout zápletky, jež by vás jen tak nenapadly. Překvapení u takových sérií hraje prim. Riviéru můžete sledovat každou sobotu a neděli na Prima Krimi ve 22.05.

Každou sobotu a neděli můžete sledovat britskou televizní sérii s názvem Riviéra.

Čerstvě vdaná, atraktivní kurátorka umění Gerogina Cliosová si užívá přepychového života, když ji zaskočí tragická zpráva. Její manžel, miliardář Constantine Clios, nešťastnou náhodou zahynul. Georgina se vrací domů na Francouzskou riviéru, kde musí čelit nepřátelství Cliosovy exmanželky, problémům s jeho dospělými dětmi i vyšetřování Interpolu. Když se rozhodne odhalit pravdu o manželově smrti, musí se ponořit nepříjemně hluboko do zrádného podsvětí plného lží, podvodů a zločinu.

DÍLY SERIÁLU RIVIÉRA NAJDETE PO ODVYSÍLÁNÍ ONLINE

1) Seriál Riviéra měl mezinárodní premiéru na začátku léta 2017.

2) Riviéra je částečně rodinné drama a částečně napínavý krimiseriál.

3) První série má 10 epizod.

4) První série se natáčela od srpna 2016 do února 2017 na Francouzské riviéře.

5) Na rok 2019 se plánuje mezinárodní premiéra druhé série.

6) Druhá série se natáčela od května do září 2018 na Francouzské riviéře, ve francouzských městech Monza a Nice a také v Monaku.

7) Seriál Riviéra vymyslel režisér, scenárista a spisovatel Neil Jordan, který získal Oscara za scénář k filmu Hra na pláč, natočil filmy Michael Collins a Snídaně na Plutu a je také autorem úspěšného historického seriálu Borgiové.

8) Na seriálu Riviéra spolupracoval se scenáristou a režisérem Neilem Jordanem také oceňovaný irský spisovatel John Banville, který je autorem románu Moře a pod pseudonymem Benjamin Black napsal knihy Zkrotit vlka, Kdo je bez viny, Odplata nebo Hroby se otevřely.

9) Neil Jordan a John Banville rozpracovali nápad, se kterým přišel jako první Paul McGuinness. Tento bývalý manažer kapely U2 po 30 letech v hudební branži přesedlal k televizní produkci.

10) Po premiéře Riviéry se režisér a scenárista Neil Jordan seriálu zřekl. Tvrdí, že jeho verze by byla mnohem temnější a méně uhlazenější.

11) Julia Stilesová, která hraje hlavní hrdinku Georginu Cliosovou, říká, že natáčení na Francouzské riviéře se nic nevyrovná: „Bylo to úžasné. To, že jsem tam mohla sedm měsíců bydlet, byla obrovská výsada a potěšení. Kdybych mohla, přestěhovala bych se tam nastálo. Je to překrásné místo během všech ročních období.“

12) Lena Olinová, která hraje exmanželku zesnulého miliardáře, Irinu Atmanovou, říká, že její postava je soucitná, i když ne příliš schopná matka: „Není to žádná vzorná, dobrá matka, ale pro své děti by udělala cokoliv. Využije jakékoli prostředky a nestará se o to, co si musí kvůli dětem vytrpět. Všechno dělá jenom pro to, aby je ochránila. Ale i když jsou pro ni vždy na prvním místě, ne pokaždé je jim to, co dělá, ku prospěchu.“

13) Adrian Lester, který hraje Georginina dobrého přítele Roberta Carvera, je také schopným režisérem a scenáristou. Režíroval 7. a 8. epizodu první série.

Sledujte seriál Riviéra na Prima KRIMI v sobotu a neděli ve 22. hodině.

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný