1. ledna 2023 00:00

Robert Pattinson

Robert Pattison (* 13. května 1986 v Londýně, Spojené království) je britský herec, muzikant a model.

Robert Pattison (* 13. května 1986 v Londýně, Spojené království) je britský herec, muzikant a model

S herectvím začal ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu podle ságy o Nibelunzích Království prstenu a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon.

V roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. (Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Chang.)

V roce 2008 si zahrál roli upíra Edwarda Cullena ve filmu Twilight sága: Stmívání (Twilight). Tato role mu přinesla velkou popularitu. V březnu roku 2009 začal Pattinson natáčet pokračování ságy Stmívání s názvem Twilight sága: Nový měsíc (New Moon). Tento film přišel do kin v listopadu 2009. Dále byla natočena pokračování Zatmění a dvoudílný Rozbřesk.

V sérii hrál po boku o dva roky mladší herečky Kristen Stewart a vznikl mezi nimi vztah. Po dvou krizích jsou opět spolu.

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný