9. října 2017 09:32
Gabriela Gabrielová

Sherlock se vydává na stopu Slepého bankéře

Sherlock: Slepý bankéř (2) - upoutávka

Druhý díl první série legendárního seriálu o Sherlocku Holmesovi a doktoru Watsonovi z dílny BBC nesundá vysoko nastavenou laťku ani o píď. Nechte se očarovat géniem Sherlocka, pragmatičností Watsona a mystikou kolem Moriartyho ve středu ve 20.00 na Prima MAX.

Jako vždy brilantní Sherlock Holmes v podání neméně brilantního Benedicta Cumbebatche, v doprovodu snad ještě lepšího doktora Watsona. Je vážně těžké se rozhodnout, komu z téhle dvojice budete stranit, protože oba jsou skvělí – jiní, ale neskutečně talentovaní a zábavní. Oba svým vlastním, jedinečným způsobem.

Tentokrát se na Sherlocka obrátí s prosbou o pomoc vysoce postavený bankéř, Sherlockův bývalý spolužák ze studií. V bance, kde pracuje, byl spáchán podivný zločin: I přes dokonalý bezpečnostní systém, který ještě nikdy nikdo nepřelstil, došlo v bance k vloupání. Pachatel nic neodnesl, kamerami zůstal nezachycen, ale na zdi po sobě nechal záhadný nápis. Nejasný zůstává jak význam nápisu, tak pachatelům motiv. Největší otazník ale visí nad tím, jak se dotyčnému podařilo dostat se do přísně střežené banky a následně ven a zůstat přitom neviděn.

Sherlock má přirozeně ihned jasno a svoji hypotézu neváhá doložit důkazy. Jenže bankovní úředník, pro kterého byl podle Holmese nápis určen, je dvojicí záhy nalezen mrtvý. Stopy vedou do čínské čtvrti, do malého obchůdku jménem “Lucky Cat”, ale našim přátelům se nedostává dostatečně indícií k tomu, aby rozkryli význam šifry či její smysl. Alespoň ne hned. Mezitím vzhledem ke své neutěšené finanční situaci se doktor Watson rozhodne sehnat si práci. Nastoupí na kliniku jako praktický lékař, ale hned první den služby se mu přihodí malé faux pas. Pro probděné noci, kdy se Sherlockem pátrali po důkazech, v ordinaci usne. Doktorka Sára to přejde bez mrknutí oka, a dokonce odbaví kolegovy netrpělivě čekající pacienty. Watson ji za to pozve na rande do (to je ale náhoda) čínského cirkusu. A jak asi tušíte, bude to schůzka, na kterou oba zúčastnění jen tak nezapomenou.

Možná jste nevěděli, že…

Televize BBC zatím představila čtyři série populárního seriálu, z čehož každá čítá tři (výjimečně čtyři) epizody. Fanouškovská základna seriálu je obrovská a zrovna tak hlad po jakýchkoli zprávách o připravované páté sérii. Poslední verdikt z léta zatím zní: nečekejme ji příliš brzy. Jak se ale říká, kdo si počká… ten se Sherlocka dočká.

Režie: Euros Lyn Předloha: Arthur Conan Doyle (kniha) Scénář: Steve Thompson Kamera: Steve Lawes Hudba: David Arnold, Michael Price Hrají: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Zoe Telford, Louise Brealey, Gemma Chan, Al Weaver, Bertie Carvel, Daniel Percival, Paul Chequer, Howard Coggins, Janice Acquah, Jack Bence, John Macmillan Rok uvedení: 2010

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný