29. července 2020 14:00
redakce Prima Living

Jak ztratit kluka v 10 dnech: Hvězdný Matthew McConaughey byl v šoku z improvizace

Dohromady je svedly protichůdné motivy, které si samozřejmě tají, a vy si říkáte, kdy už tomu druhému rupnou nervy a položí to. A přitom se docela nenuceně bavíte. Povedený romcom se pyšní solidní zápletkou a sympatickým ústředním párem.

V pondělí od 20.00 na Prima MAX uvidíte jeden vzrušující romantický příběh. Andie (Kate Hudson) je redaktorkou populárního lifestylového časopisu pro ženy, pro který má napsat živou a čtivou reportáž založenou jak jinak než na osobní zkušenosti. Téma? Jak dokonale odradit i toho nejzamilovanějšího chlápka v průběhu 10 dnů.

Jenže osud tomu chtěl, že se jí do cesty nepřiplete obyčejný smrtelník, ale velmi pohledný agent reklamky, který se právě vsadil se svým šéfem, že dostane každou, na kterou ukáže. V sázce je jedna velmi lukrativní zakázka a Benjamin (Matthew McConaughey) je odhodlán udělat vše pro to, aby jako dokonalý boyfriend vybranou dívku získal. Zkrátka ideální párek na seznamování.

Po krátkém intru začíná bitva bedlivě sledovaná oběma stranami. Andie nasazuje všechny zbraně – a že jich není málo – a dělá psí kusy, aby Benjamina odradila. Velmi rychle se k novému příteli nastěhuje, avšak v posteli zůstává zdrženlivá. Pustí se do razantní proměny jeho bytu včetně růžových koberečků v koupelně a pořídí jim společného čtyřnohého mazlíčka. Společné chvíle prokládá pláčem a hysterickými scénami na veřejnosti i před jeho kamarády. Jenže na tohohle chlápka, zdá se, nic nezabírá. Benjamin všechno chápe, všechno omlouvá, ke všemu je tolerantní. Co když je to nakonec opravdová láska?

Možná jste o filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech netušili, že…

  • Spousta scén vycházela z čisté improvizace. Třeba ta, ve které Andie představuje svému milému jejich nového psa a přitom ho zahrne polibky. To překvapení v Matthewově tváři vážně není hrané.
  • Nebo když Andie přepadne svého přítele a jeho kumpány při pokeru. Kate režisérovi prozradila, že by chtěla na pány sedící u pokerového stolu převrhnout talíř plný jídla, ale zúčastnění herci nic netušili.
  • Šperky, které zdobí outfity filmových postav, mají neuvěřitelnou hodnotu více než 14 milionů dolarů.
  • Kamarádky Andie – Michelle a Jeannie – jsou pojmenované podle autorek stejnojmenné románové předlohy snímku, spisovatelek Michelle Alexander a Jeannie Long.

Režie: Donald Petrie Předloha: Michele Alexander (kniha), Jeannie Long (kniha) Scénář: Kristen Buckley, Brian Regan, Burr Steers Kamera: John Bailey Hudba: David Newman Hrají: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Michael Michele, Shalom Harlow, Robert Klein, Annie Parisse, Bebe Neuwirth, Thomas Lennon, Celia Weston, William Hill, Tony Longo Rok uvedení: 2003

Romantickou komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech uvidíte v pondělí od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný