15. června 2019 17:10

Zpěvačka LP vyprodala dvakrát Prahu, teď přichází do Bratislavy

LP zavítá už tento čtvrtek 27.6. poprvé do Bratislavy poté, co v květnu vyprodala dva koncerty ve Fóru Karlín. Prahu si úspěšná songwriterka a zpěvačka podmanila již před dvěma lety, Bratislava na ni teprve čeká.

Americká zpěvačka s italskými kořeny vyniká širokým pěveckým rozsahem, který v jistých momentech dokáže polechtat i žánr vysokého umění – operu. Dokonalý zpěv dokáže ve vteřině briskně shodit chytlavým pískáním a texty, které odhalují celý její život, jenž se vymyká většině. Ačkoliv se léta živila psaním pro ty největší hvězdy popu, rocku a r´n´b jako je Rihanna, Rita Ora nebo The Kooks, na koncertě od ní můžete čekat syrový rock se špetkoiu rock´n´rollu.

Od srdce do úst

LP v prosinci minulého roku odhalila svou pátou desku Heart to mouth, kterou představila nejprve rodné Americe, aby se mohla vrátit na jarní turné do Evropy, která androgynní zpěvačku objevila. Singl Lost on you (2016), jenž se dlouhé týdny držel na předních příčkách hudebních hitparád i v Čechách, nedávno oslavil jednu miliardu přehrání.

Praha charismatické zpěvačce leží už od koncertu v Roxy v roce 2017 u nohou. LP je známá svými strhujícími koncerty, na které Češi slyší – letos v květnu dokonce dvakrát za sebou ve Fóru Karlín.

Ve čtvrtek 27.6. LP přijíždí poprvé do Bratislavy, která nejnovější desku uslyší poprvé. Deska Heart to mouth je otevřená zpověď osmatřicetileté muzikantky o jejích vztazích se ženami, lásce, tužbách, ale i o životních zklamáních, za které často může její život na cestách.

"Když přistoupím k mikrofonu a začnu zpívat, cítím přímé spojení mezi srdcem a ústy," vysvětluje název desky zpěvačka. "Nemusím nic předstírat, můžu se projevit naplno, mám tvůrčí svobodu. Nemusím nikoho žádat o povolení, abych byla tou, kterou chci být," vysvětluje LP.

Na novém albu pracovala s osvědčeným producentem Mikem Del Rio, jenž produkoval i její minulou desku a spolupracuje s Eminemem nebo X Ambassadors. Na desce se částečně autorsky podílel i Mika (song House on fire).

Lístky na koncert do Bratislavy 27.6. 2019 jsou stále v prodeji.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný