10. listopadu 2014 16:00

Kde jsou dnes hvězdy prvního Sin City?!

Vraťte se o dekádu zpět a připomeňte si první výlet do Města hříchu. Komiksový megafilm Sin City: Město hříchu vysíláme ve čtvrtek 13. listopadu od 22.00 na COOLu.

Clive Owen, Jessica Alba i Elijah Wood – první díl filmu Sin City z roku 2005 nabízel ansámbl svého času nejatraktivnějších jmen.

Jenže doba pokročila a zatímco někteří v kariéře pokračovali, jiní se ocitli za zenitem.

Zjistěte, jak se věci mají v naší přehledové fotogalerii níže.

Mickey Rourke

O Rourkeově roli Marva se mluvilo jako o comebacku – a Rourke se skutečně dočkal minimálně dvou áčkových rolí (Wrestler v roce 2008, Iron Man 2 v roce 2010, menší výskyt v Expendables), nakonec však nadšení nad jeho vizáží vyšumnělo do prázdna a dnes už natáčí béčkové videofilmy.

Carla Gugino

Marvova právnička v těle Carly Gugino se sice Sin City spíše mihne, její role je však nezapomenutelná. Carla samotná už takové štěstí nemá. I dekádu po Sin City se sice objevuje v parádních věcech, obvykle však stále ve vedlejší roli. Největší role se zřejmě dočkala v prasárně Californication.

Elijah Wood

Někdejší Frodo se svou rolí sériového vrahouna zjevně snažil vypadnout ze škatulky “Frodo”. Dnes však můžeme s politováním konstatovat, že se mu to tak úplně nepodařilo. Wood se totiž vedle animáku Číslo 9 (2009), kde jaksi nebyl vidět, z kvalitnějších filmů mihl tak akorát v prvním Hobitovi...

Clive Owen

Alespoň někdo to po Sin City nezabalil! Clive Owen je samozřejmě stále fenomenálně fenomenální frajer, který po roce 2005 zvládl zahrát fňukajícího úředníka v post-apo Potomci lidí (2006) i drsného mořeplavce v Královna Alžběta: Zlatý věk (2007) a nejnověji i fetujícího doktora ve vysokorozpočtovém seriálu Knick: Doktoři bez hranic (2014). Pašák Clive!

Brittany Murphy

Kariéra krásné Brittany Murphy bohužel skončila s jejím nečekaným úmrtím v roce 2009.

Rosario Dawson

Elektrizující Rosario Dawson vždycky volila spíše artovější projekty, můžeme proto akceptovat, že její role v Sedm životů (2008) nebo Trans (2013) jsou vlastně záměrem. Přesto bychom ji raději viděli v notnějším počtu kvalitně oceněných a zároveň známějších trháků.

Jessica Alba

Naopak u Jessicy Alby lze říct zcela jednoznačně, že od dob Sin City nezakopla o jedinou významnější roli, snad krom parodické Machete. Její snaha o seriózní herecký výkon se ve druhém Sin City naopak dočkala výsměchu prakticky všech diváků. Je to škoda, protože Jessica rozhodně hrát umí, jenom je třeba ji obsadit do určitého typu konkrétní, nekomplikované postavy...

Bruce Willis

Pro Bruce Willise bylo samozřejmě Sin City spíše krátkou zastávkou v nezastavitelné kariéře. I když tenhle mačo občas zakopne (jako třeba hned dvakrát v moderním pokračování Smrtonosné pasti), filmy jako Looper, Grindhouse, ale i neakční látka typu Až vyjde měsíc, mu stále zjevně jdou.

(lol)

Ondra Těšínský

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný