5. července 2017 18:50

Kolik sérií ještě budou mít Živí mrtví? A jaká je šance, že skončí celovečerním filmem?

Živí mrtví VII (12) - upoutávka

Jak to v tuhle chvíli vypadá?

Na Prima COOL se s novými řadami Živých mrtvých potkáváte pravidelně rok co rok - jak dlouho si však tuto tradici budeme ještě užívat?

Jenom pro rekapitulaci: seriál letos vstoupil již do své 7. řady, což v ještě nedávné televizní době znamenalo také odchod na odpočinek. Vysílání této řady bylo v USA dokončené již v dubnu. Živé mrtví se však do důchodu ještě nechystají. Nemusí jim to však vydržet nadlouho.

Prozatím platí, že je oficiálně schválena i 8. řada o 16 dílech. Dorazit by měla na konci tohoto roku. Cokoliv dále může momentálně být pouze předmětem spekulace - a právě do té, podpořeni čísli, se teď pustíme!

Co se týče inspirace komiksem, Živí mrtví by vzhledem ke svému pomalému postupu předlohou klidně vydrželi v éteru ještě dalších 15 sezón. Což by znamenalo, že se dočkáme šedesátníka Ricka a třicátníka Carla. A také televizního rekordu...

Seriály s více jak 20 sezónami jsou však skuteční rekordmani, nabízí se tak rovněž možnost rapidního urychlení zápletky či její kondenzace. Pokud budou tvůrci chtít, scénáře by klidně dovolovaly dohnat komiks a ukončit story v 10. řadě. Znalec komiksu Paul Tassi z Forbes loni vypočítal, že čistě co do vyprávění by seriál mohl komiks dohnat už v řadě deváté.

Byl by k něčemu takovému důvod? Inu, faktem je, že sledovanost Živých mrtvých po éře nárůstu z období po 3. řadě nyní zase klesá. AMC nemá sice prakticky žádný populárnější seriál, takže i současná čísla by mohla vydržet několik let (možná i víc jak tu dekádu), jak však vědí fanoušci Teorie velkého třesku, čím je seriál delší, tím více herci chtějí peněz - a díky prodlužování kontraktu každých pár let k tomu mají i vyjednávací páky.

Živí mrtví trvající 20 řad jsou tak (kvůli stále rostoucím honorářům představitelů hlavních rolí při snižující se sledovanosti) méně pravděpodobní než "skončení v nejlepší formě". I to však může mít různou formu. Dá se například předpokládat, že překoná-li seriál průběh komiksu, budou si scenáristé chtít vyzkoušet vlastní zápletky, než se vydají vstříc finiši.

Producenti sami již v minulosti mluvili o potenciálu pro 10. až 12. řadu - jenže před tím se může vše změnit, včetně jich samotných. Pokud by přitom Živí mrtví následovali příkladu Hry o trůny, klidně by mohli začít finální řady zkracovat či přímo vyhrožovat uzavření story ve velkofilmu pro kina. Po něm by zřejmě do televize už nebylo cesty návratu, protože herecký ansámbl by logicky vyžadoval i hollywoodské platy.

Křišťálovou kouli nikdo samozřejmě nemá - nejpravděpodobněji se však momentálně jeví pokračování trvající někam kolem 10. řady, dohnání komiksu a grandiózní finále v 10. řadě či nedlouho po ní.

Živí mrtví nás však už překvapili tolikrát, že bychom se vůbec nedivili, pokud budeme za 13 let tenhle článek sdílet na VRbook se slovy "podívejte, jak naivní jsme - vzhledem k aktuální premiéře 20. řady Živých mrtvých - tehdy byli!"

Živí mrtví běží na Prima COOL každou neděli po desáté večer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný