2. října 2017 18:03

V nové řadě Top Gearu totálně vládne těchhle 5 věcí! Co nejvíc potěšilo vás?

Nová parta už to si to docela dává!

Premiérová 24. řada Top Gearu je za svou polovinou – v úterý na Prima COOL od 20.15 najdete již 5. díl. A to je čas mírně spoileroidně sesumírovat, jak na tom řada vlastně byla. Nemá cenu předstírat, že absence Clarksonova tria neudělila Top Gearu ránu. Pětice příjemných scén však ukazuje, že se z toho nová sestava začíná dostávat.

05) LeBond

Když dostanete do rukou nový Aston Martin DB11, přímo to svádí k tomu zahrát si na agenta 007. Matt LeBlanc má přitom dost komediálního talentu na to, aby ze závodu s Harrisem "Doktorem Bezvlasým" podobného druhu dovedl vytěžit pár solidních hlášek, zvlášť když je jim v patách místní policie...

04) Výlet na Kubu

(následují mírné spoilery na 6. díl) Nejen LeBlancem však Top Gear žije. Harris a Reid, duo staronový moderátorů, se vydalo také na Kubu najít některé sporťáky staršího data. Jejich závod od Zátoky sviní po Havanu v Maserati Biturbo a Chevrolet Camaro je příjemným kouskem konkurence jako za starých časů, z automobilového hlediska by však výlet na Kubu byl zajímavý, i kdyby jej moderovalo duo vegetativních řidičů.

03) David Tennant jako host

Nebudeme zastírat, že to s hosty tuto sérii bylo kdovíjak žhavé. Dalo by se buď uvažovat o tom, že by Top Gear měl segment s celebritami rovnou zrušit anebo zkrátka vybírat zajímavější tváře. Výjimkou z pravidla byl však David "Pán času" Tennant, který si přišel vyzkoušet, jak rychle dovede ukočírovat GT86.

02) Výlet na kosmodrom

Celé trio se hned v úvodu řady sešlo ve famózním výletu po Kazachstánu, kde usedlo to trojice starých bouráků a projelo drsné podmínky místní krajiny. Součástí byl i průjezd kosmodromem Bajkonur, což je zkrátka spojení, které šlape jako dobře namazaná raketa. Kazašský trip připomněl ty nejzajímavější okamžiky staré éry a ukázal, že jakkoliv trio nynější moderátorů občas stále ještě drhne, chemie a dobré nápady mu nechybí.

01) Matt LeBlanc

Asi jste si ze seznamu již všimli jednoho společného leitmotivu v podobě Matta LeBlanca. Jakkoliv je i Reid příjemnou inovací mezi moderátory, v případě LeBlanca se v podstatě lze spolehnout na každou scénu, v níž se objeví. A to je víc, než se dalo říct o minulé řadě.

Stará parta Top Gearu dávala pořadu duši, ale poněkud lépe jí je nejspíše tam, kde po kauze skončila. Bude-li naopak LeBlancovo vedení pokračovat dále v nastaveném trendu, časem si vypěstuje vlastní, odlišný, ale přesto zábavný náhled na jméno Top Gear.

Zkráka a dobře – Joey se nejspíše konečně dočkal své velké role. Okoštujte novou sérii sami v úterý od 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný