9. října 2017 14:23

Tohle jsou 4 nejlepší závody z Top Gearu! Který vás dostal nejvíc?

O závod nejenom s větrem.

Premiérová řada Top Gearu pokračuje na Prima COOL již v úterý ve 20.15. Ani v téhle proměněné podobě pořadu nechybí pořádná porce závodění – v tomhle díle třeba v extrémní offroadové soutěži King of the Hammers! Top Gear se ostatně vždy rád vydal s větrem o závod. Zatlačili jsme slzu u čtyř jiných klasických závodů.

04) Závod proti známce

Britský poštovní systém je naštěstí o něco rychlejší než tuzemští listonoši, jinak by závod s doručovaným dopisem zřejmě nebyl ani zdaleka tak napínavý. Hammond a May navíc ve snaze předstihnout dopis odeslaný producentem Top Gearu vyrazili z ostrovů Scilly na Orknejské ostrovy – cesta se tak neobešla bez atypické jízdy na lodi.

03) Clarkson proti noci

Vstříc jitru se jednoho dne rozhodl rozjet Jeremy, a tak vyrazil z jednoho konce Anglie na druhý v průběhu jediné noci. Jeremy té noci seděl v V8 Jaguar MK IV XJ, zatímco jeho oponentem byla žhavá koule plazmatu vzdálená 150 milionů kilometrů. Noční jízda nakonec dopadla úspěšně. Anglie a celý tým (pravděpodobně usrkávajíc energeťáky) tak mohl z Lowestoftu, nejvýchodnější části země, pozorovat romantický východ slunce. Ačkoliv této jízdě možná chyběla tradiční soutěživost, hravost byla tentokrát doplněná o sympatickou noční melancholii. Strávit s Clarksonem noc byla prostě zábava!

02) Závod s tankem

Ačkoliv nešlo o typický závod, nemůžeme si tento okamžik soupeření přesto nechat ujít. Byl to totiž jeden z klasických okamžiků Top Gearu (kdysi dávno v jeho 6. řadě), který nás donutil si tenhle pořad zamilovat. V rámci své recenze Ranger Rover Sport si tu Clarkson vyrazil na zápolení proti netradičnímu soupeři – bojovému tanku Challenger II! A protože v něm neseděli May ani Hammond, ocelová bestie nakonec vyhrála. Kdo by také nenechal zvítězit kolos, který ho jedním dvěma výstřely ze svého železného chobotu může přenést na onen svět.

01) Závod mezi vlaky

Když se chlapci z Top Gearu rozhodnou přesedlat na koleje, můžete vzít jed na to, že je v tom nic nezastaví. Zápas mezi dvojicí souprav – jedné vybudované z karavanů, druhé ze sporťáku – tak dle nás patří na absolutní vrchol inženýrských schopností a vyvážené porce vtípků. Oproti jiným soutěžím se tu atmosféra na místo technického umu soustředila hlavně na kamaráderii a vypointování vtipů – vzpomeňte nakonec na závěrečné "rozpadnutí" jednoho z "vlaků". Dejte na naše slova. Tenhle díl by se mohl vysílat v kinech po celém světě!

A jaký je vás nejoblíbenější závod? Třeba jím bude ten ve 24. sérii Top Gearu, která pokračuje již v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný