25. září 2017 16:18

Tohle je 7 nejlepších aut z Top Gearu! Které vás dostalo nejvíc?

Top Gear XXIV (1) - upoutávka

Elita světových silnic.

Během 20 let si kluci z Top Gearu sáhli na ledajaký volant. Než v úterý ve 20.15 mrknete na premiérový díl nové řady Top Gearu, zjistěte, které z vozů se do historie pořadu zapsaly zlatým písmem.

07) Renault Clio Willians

Nevypadá to zrovna na vůz pro bohy, Renault Clio Williams je však dle recenze Top Gearu jedním z nejlépe & nejpříjemněji ovladatelných automobilů vůbec. Kára z roku 1993 navíc předběhla dobu i svým interiérem.

06) Ford Focus

A z řad relativních lidovek si dáme ještě jedno legendární auto – rovněž Ford Focus z roku 1998 byl v Top Gearu nosen na rukách. Vůz do dnešních dnů prakticky nezestárnul, sám spíše nastavil laťku konkurentům, kteří ji jenom horko těžko dosahovali.

05) Lexus LFA

Takhle to vypadá, když inženýrům v Lexusu povolíte řetěz a dovolíte jim navrhnout burácivý sporťák. Na LFA se obdivoval zejména motor silný jako z Formule 1 a všeobecný drajv, překvapivý právě pro značku vozu.

04) BMW 320

I tohle BMW má na kontě tolik let, že by už dávno mělo občanku. Díky pověstné německé efektivitě však BMW 320 dodnes překvapí šetřílky mezi námi. Ruku v ruce s dynamickou jízdou jde o vůz, který v sobě spojuje příjemné s užitečným.

03) Porsche 911

Tenhle stařeček má sice už víc jak 50 let, stále se však pod kapotou dovede pořádně otáčet. Ve srovnání nejlepších aut se solidně umístila série 993 z 90. let, my však 911 sázíme na třetí místo jak z respektu vůči klasice, tak i pro sérii tradičních vtípků kluků z Top Gearu dělaných na jeho účet...

02) Ferrari 458 Italia

Opojná rychlost a horkokrevná elegance – pokud se oprostíme od solidních lidových vozů, pár let staré Ferrari nabízí ty nejluxusnější kvality. Tenhle vůz by mohl být italštější, snad jenom kdyby měl poklice vyrobené z pizzy a z výfuku mu létaly špagety.

01) Rolls Royce Phantom II

Pokud máte zbytečných pár milionů na účtě, a spíše než rychost poptáváte luxus jak co do interiéru, tak i požitku z jízdy, Rolls Royce Phantom II vám v tomto požadavku vyjde rád vstříc. Jako retro bonus vůz zvenku působí spíše designovým šmrncem 70. let.

Premiérový Top Gear začíná v úterý ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný