28. srpna 2018 13:35

Chris Harris o nových dílech Top Gearu: Je to čím dál větší zábava!

Chris Harris promluvil prozradil, jaké byly nejlepší i nejšílenější momenty při natáčení 25. sezony pořadu Top Gear.

Cestujete radši letadlem, nebo autem?

Několik let jsem do letadla nevkročil. Pracoval jsem hlavně v Evropě a všude jsem jezdil autem. Mojí hranicí se stalo Miláno. Z Británie do Milána jsem to ještě uřídil, ale třeba Řím už pro mě byl moc daleko. Teď kvůli natáčení Top Gearu samozřejmě létám daleko častěji. A pak je tady ta věc s létajícím autem…

Považoval jsem vás za automobilového profesionála. A teď moderujete Top Gear.

Než jsem souhlasil s tím, že budu moderovat Top Gear, vedl jsem dlouhý rozhovor s BBC. Řekl jsem jim, že se přidám a budu se podílet na veškeré zábavě, když mi nechají prostor, abych mohl pořád pracovat na svých vlastních videích. Dali mi šanci. Minulý rok jsme stihli natočit 35 videí. Takže teď si užívám to nejlepší z obou světů – na jednu stranu jsem ten chytrolín, co na internetu do detailů rozebírá diferenciály nejnovějšího Ferrari, a na druhou stranu moderuji zábavnou show. Navzájem se to krásně doplňuje. Obojí si užívám. Rád dělám vlastní videa ve dvou lidech, protože nad nimi mám kontrolu. A stejně rád pracuji na Top Gearu společně s těmi dvěma idioty, se kterými se skvěle bavím.

Bylo těžké učit se kvůli Top Gearu nové věci? Původně jste moderátor, který teď musí být tak trochu hercem. Matt to má zase naopak…

V tomhle mě Matt štve, protože je daleko lepší moderátor, než jsem já herec (smích). Není to jednoduché, ale neustále se učím. Matt má se mnou hodně trpělivosti a hodně mi pomáhá. Má takový dar. Jenom se na něco podívá a hned řekne: udělej to takhle a pak to bude vtipné.

Co vás během natáčení nové série nejvíce bavilo?

V Japonsku jsme s Mattem zkoušeli driftování s hodně ambiciózní choreografií. Natáčet to byla velká zábava.

Proběhly i nějaké momenty, kdy jste si říkal, že to už je fakt moc?

Proběhly. Jsem známý jako ten, kdo si často myslí, že už něco přeháníme. Chci mít všechno pod kontrolou. Když jedu v nějakém rychlém autě, nemám rád, pokud mi do toho někdo zasahuje. Nerad třeba jezdím jako spolujezdec. Ale souhlasil jsem s tím, takže než abych se teď zbytečně vzpouzel, prostě do toho jdu. Jsou kolem mě neskutečně šikovní lidé, takže když mi řeknou, že mám sednout do létajícího auta nebo vyrazit hledat yettiho, poslechnu. Důvěřuji jim a věřím, že to na kameře bude vypadat skvěle.

Jaké nejlepší auto jste minulý rok řídil?

Technicky vzato nejlepší auto, které jsem loni řídil, bylo McLaren 720s. To je neuvěřitelný vůz – kompetentní, pohodlný a neuvěřitelně rychlý. A je to sportovní McLaren střední třídy.

Všiml jste si nějakého rozdílu v tom, jak se natáčely starší a novější díly?

Není mezi tím až tak velký rozdíl. Natáčení vlastně vždycky probíhá stejně. Ale určitě je jiné to, že se teď s ostatními kolegy daleko lépe známe. Mezi mnou, Mattem a Rorym prostě vznikla „chemie“. Rychleji reagujeme jeden na druhého, více si to užíváme, a tím pádem je to čím dál větší zábava. Vždy jsem se řídil pravidlem, že pokud vás natáčení nebaví, žádnou velkou radost z toho nebudou mít ani diváci.

Jaká je vaše nejoblíbenější chvíle z natáčení Top Gearu?

Moje nejoblíbenější chvilka v Top Gearu je ta s létajícím autem. Krásně shrnuje, o čem Top Gear je. Byl jsem sice naprosto vyděšený, ale v televizi to vypadalo skvěle.

Co říkáte na reakce diváků na nové moderátory – Matta, Roryho a vás?

Je pro mě dost těžké objektivně hodnotit reakce diváků. Mohu vám říct jen svůj pohled na věc a to, co se dozvídám od lidí na ulici. V zásadě si myslím, že jsou diváci rádi, že tahle moto show pokračuje. Top Gear je pořad postavený na autech, takže diváci oceňují, že ho moderuje někdo, kdo umí řídit, něco o autech ví, má smysl pro humor a nebere všechno příliš vážně. A tím nemyslím jen sebe. Matt má ohromné znalosti o autech, ví toho strašně moc! A Rory taky. Všichni tři jsme si jistí, že se díky nám lidé něco dozvědí a ještě se u toho pobaví. Podle mě má Top Gear tak dobrou pověst, že i kdybychom udělali díl o rybách v Severním moři, lidé by se na něj dívali – protože by to stejně nakonec bylo o autech.

Jaké auto byste si chtěl ještě určitě vyzkoušet?

Na to se nemůžete ptát někoho, jako jsem já, protože takových aut je asi milion… Ale vážně, chtěl bych si vyzkoušet některé speciální modely Ferrari. Třeba Ferrari 250 GTO, 288 GTO, Enzo a tuhle řadu vozů. To by bylo skvělé. Kdybych na to měl peníze, mým snem by bylo sednout si do každého nejnovějšího a nejzajímavějšího auta, které vyrobí. To, co se teprve chystá, mě asi zajímá mnohem víc než to, co už tady bylo. Miluji stará auta, ale radši obdivuji novinky. Díky nejnovějším konstrukcím, vylepšením a všem inženýrským dovednostem, které se nám podařilo zvládnout, vznikají neskutečně úžasné věci. Nástup elektromobilů už je jistý a zanedlouho bude nejslabším článkem každého auta jenom jeho řidič. Takže nás čeká skvělá doba.

Premiérová 25. série Top Gearu začíná na Prima COOL v úterý 4. září ve 20.15!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný