7. listopadu 2017 21:23

Tohle je 7 nejrychlejších vozidel z Top Gearu! Překonalo něco stíhačku?

Rychle a zběsile s Jeremym a spol.!

Jízda v duchu Top Gearu je známější pro svou nonšalantnost a ironické hlášky spíše než pro kroucení zatáček ve vysoké rychlosti. Ověřit si to ostatně můžete v úterý ve 20.15 u Top Gear speciálu s nejlepšími závody. Občas si ale i naši kluci chtějí jen trochu zarajtovat – v rámci série se jim to sedmkrát povedlo v rekordním čase!

07) Ferrari FXX

Čas: 1:10.7

Na samém chvostu dojíždí Michael Schumacher (ze 13. řady) v závodním Ferrari. Technicky vzato žádné z nejrychlejších aut nepatří mezi běžné vozy – kritériem aut pro běžné závodníky je totiž možnost je třeba snadno pořídit. Pro Míšu však tohle pravidlo zjevně neplatí!

06) Caparo T1

Čas: 1:10.6

Příkladem za všechny budiž další jméno v seznamu, britská závodnička Caparo T1, která byla inspirována vzhledem Formule 1 a za rok se ji postaví pouze kolem 25 kusů. Bude však ještě luxusněji!

05) Aston Martin DBR9

Čas: 1:08.6

Jméno Aston Martin je mezi řidiči oprávněně legendou, a v Top Gearu se speciální závodní verze DB9 zařadila i mezi absolutní rychlostní rekordmany. DBR9 je přitom „skoro“ nejrychlejším běžným vozem – k dosažení na standardní pravidla závodů Top Gearu mu chybělo nejméně překážek.

04) Pagani Zonda R

Čas: 1:08.5

Zatímco většinu vozů okolo po dráze prohnal Stig nebo podobní odborníci, Zondu R se vydal vyvenčit sám Jeremy. Specializovaný sporťák se přitom dostal až na čtvrté místo v absolutním seřazení!

03) Lotus T125

Čas: 1:03.8

Dostáváme se do sfér čistokrevných formulí a je to znát i na největším useknutí rychlostního rekordu. Lotus T125 tak Zondu R přeskočil skoro o pět sekund. Tentokrát už nešlo riskovat krk moderátorů a dráhu si tak ve voze projel Stig.

02) Renault R24

Čas: 0:59.0

Renault R24 je zřejmě známější jako vůz Formule 1, dráhu Top Gearu si přitom projel kus, který si zajezdil přímo v nejslavnějším závodě planety v roce 2004! Vytvořil při tom absolutní rekord mezi automobily – na první místo to však nestačilo ani jemu!

01) BAE Sea Harrier

Čas: 0:31.2

Nejde sice o auto, i stíhačka Harrier schopná kolmého startu a přistání, má však kola a (stejně jako řada formulí výše) i křídla! Ve 3. řadě se Top Gearem prolétla i ona a vytvořila při tom absolutní rekord skoro poloviční oproti svým konkurentům. Lze proto předpokládat, že jej zřejmě již nikdy nic nepřekoná.

Top Gear speciál: Nejlepší závody můžete na Prima COOL sledovat v úterý ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný