16. května 2017 10:00
Gabriela Gabrielová

Pan Popper, Jim Carey, Jessica Fletcherová a jejich tučňáci

Pan Popper a jeho tučňáci - upoutávka

Laskavá americká komedie z roku 2011, která, jak napsal jeden z kritiků, mohla být lepší, ale mohla být také mnohem mnohem horší. Pokud jí odpustíte jistou předvídatelnost, budete se bavit. Těšte se na sobotu na Prima MAX!

Jako dítě si Tom Popper svého tátu moc neužil. Věčně byl někde na cestách za dobrodružstvím a za exotikou a syna zanedbával. Jako dospělý se Tom ke svým dětem ovšem nechová o moc lépe. Práce je u něj na prvním místě, manželka se kvůli tomu s ním rozvedla a malá Janie a Billy rovněž nemají k tátovi moc blízko.

Vše se ale změní, když jednoho dne přistane v jeho newyorském bytě prazvláštní balík s ještě prazvláštnějším obsahem. Jeho zesnulý otec mu posílá „suvenýr“ ze své poslední cesty na Antarktidu – tučňáka. Pan Popper se ho snaží poslat zpátky, ale omylem objedná dalších pět. A tak se v jeho bytě najednou sejde Hryzoun, Hlučoun, Kapitán, Pitoma, Miláček a Smraďoch, šest tučňáků oslích, kteří mu oproti jeho původnímu plánu docela přirostou k srdci a změní celý jeho dosavadní život.

Dívejte se v sobotu ve 20.15 na Prima MAX!

Věděli jste, že…

  • ... původně měl roli pana Poppera hrát Ben Stiller? Když nevyšel Ben, uvažovalo se o Owenu Wilsonovi, Jacku Blackovi nebo Jimu Carreym.
  • ... jedním z největších taháků na této roli bylo pro Jimy Carreyho to, že bude moct tančit s tučňáky stejně jako jeho idol, slavný Dick Van Dyke ve snímku Mary Poppins (1964)?
  • ... někteří tučňáci byli vytvořeni trikově, ale někteří byli skuteční? Většina jejich scén se odehrávala ve speciálním chlazeném studiu.
  • ... co se tržeb týče, překonal snímek zdaleka očekávání filmového studia? S rozpočtem pouhých 55 milionů dolarů vydělal svým tvůrcům celý trojnásobek – 187 milionů dolarů.
  • ... slavná „Jessica Fletcherová“, herečka Angela Lansbury, si zde zahrála majitelku taverny, kterou se pan Popper nakonec místo likvidace rozhodne zachránit?
  • ... snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy od autorů Florence a Richarda Atwaterových plných 73 let po jejím vydání?
  • ... všech šest tučňáků i jejich potomci jsou namluveni stejným člověkem?

Gabriela Gabrielová

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný