8. listopadu 2017 10:46

Námořní vyšetřovací služba L. A. se vrhá na další případy! Premiérovou 8. sérii můžete na COOLu sledovat každou středu ve 20.15

Zvláštní agenti Námořní vyšetřovací služby nikdy nespí, protože boj s mezinárodním terorismem je nekonečný. Mise ostřílených profíků G. Callena (Chris O’Donnell) a Sama Hanny (LL Cool J) je v osmé řadě oblíbeného akčního seriálu ještě těžší. Zjistili, že možná mají v týmu zrádce. Kdo to je? Podaří se ho odhalit a odstranit ze hry? A jak to ovlivní nové případy? Námořní vyšetřovací služba si musí poradit s bizarní smrtí kolegy z NSA i temnými tajems

Zvláštní agenti Námořní vyšetřovací služby z divize v Los Angeles mají za úkol dopadnout nebezpečné, těžko polapitelné zločince, kteří ohrožují národní bezpečnost. Ostřílení profíci G. Callen (Chris O’Donnell) a Sam Hanna (LL Cool J) už toho ve službě zažili hodně. Pracují v utajení, využívají nejmodernější technologie a riskují vlastní životy, aby jim neunikl žádný terorista. V týmu mají zkušené parťáky, kteří jsou absolutními špičkami v tom, na co se zaměřují. Můžou se na ně stoprocentně spolehnout. Nebo si to aspoň doteď mysleli.

V osmé řadě oblíbeného akčního seriálu je mise agentů Námořní vyšetřovací služby mnohem těžší. Zjistili, že od nich někdo vynáší přísně tajné informace. Mají mezi sebou zrádce? Kdo to je? Podaří se ho odhalit a odstranit ze hry? A jak to ovlivní nové případy? Tentokrát si musí poradit se smrtí kolegy z NSA, kterého sežral žralok, rukojmím z řad amerického námořnictva i temnými tajemstvími z minulosti Callenova otce. Dokonce vyrazí do válkou zničené Sýrie. Sázky jsou vysoké tak jako nikdy! Boj s mezinárodním terorismem je nekonečný, ale hrdinové z Námořní vyšetřovací služby L. A. naštěstí nikdy nespí.

Zajímavosti:

  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vznikl jako spin-off (spřízněný seriál) původní Námořní vyšetřovací služby. Námořní vyšetřovací služba je zároveň spin-offem televizního hitu JAG.
  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. se odehrává ve stejném světě jako seriály JAG, Námořní vyšetřovací služba, Námořní vyšetřovací služba: New Orleans, Havaj 5-0 a Tým Škorpion. Různí hrdinové jednotlivých seriálů se už několikrát vzájemně setkali a spolupracovali na případech.
  • Hrdinové Námořní vyšetřovací služby L. A. se poprvé objevili ve dvou posledních epizodách šesté řady Námořní vyšetřovací služby.
  • Uvažovalo se o vzniku dalšího spin-offu s názvem Námořní vyšetřovací služba: Red o týmu zvláštních agentů, kteří cestují za případy po celých Spojených státech. Jeho hlavním hrdinou měl být agent Dave Flynn, kterého by si zahrál Scott Grimes. Na nový seriál nakonec nedošlo, ale Scott Grimes se znovu objevil v roli agenta Flynna v osmé řadě Námořní vyšetřovací služby L. A.
  • Seriál Námořní vyšetřovací služba L. A. vymyslel Shane Brennan, který předtím pracoval jako producent seriálů Námořní vyšetřovací služba a Kriminálka Miami.
  • Shane Brennan původně vymyslel postavu G. Callena jako hlavního hrdinu úplně jiného nikdy nerealizovaného špionážního seriálu o statečném agentovi CIA.
  • Brennan uvažoval o tom, že do role G. Callena obsadí herce Paula Walkera, který se proslavil díky veleúspěšné filmové sérii Rychle a zběsile.
  • Námořní vyšetřovací služba L. A. se inspirovala legendárním seriálem Miami Vice.
  • Kdykoliv je to možné, LL Cool J odmítá, aby ho zastupoval kaskadér. Chce, aby bylo vidět, že dává do role všechno, a diváci tak získali opravdový zážitek.
  • V seriálu se pravidelně objevuje francouzská herecká hvězda Christopher Lambert (Highlander, Tarzan, Mortal Kombat: Boj na život a na smrt) v roli sériového vraha a geniálního zločince Marcela Janviera, který je úhlavním nepřítelem hlavního hrdiny G. Callena.

Postavy:

Grisha „G.“ Callen (Chris O’Donnell) Zvláštní agent NCIS, který je zároveň velícím důstojníkem týmu, je jako chameleon. Dokáže svou identitu přizpůsobit nebo úplně změnit, aby dokonale zapadl do kriminálního podsvětí. Ovládá několik cizích jazyků, včetně češtiny. Jeho nejlepším přítelem a nejspolehlivějším parťákem je Sam Hanna. Musí se vypořádat s temnými tajemstvími z minulosti svého otce.

Chris O‘Donnell Americký herec se narodil 26. června 1970 v Illinois. Proslavil se rolemi ve filmech Batman a Robin, Vůně ženy, Vertical Limit a v seriálech Námořní vyšetřovací služba L. A., Chirurgové a Advokáti. Od třinácti let se věnoval modelingu a objevil se v několika reklamách. Prorazil v reklamě na McDonald’s, ve které obsluhoval slavného basketbalistu Michaela Jordana. Praktikuje římskokatolickou víru. Je ženatý a má pět dětí.

Sam Hanna (LL Cool J) Zvláštní agent NCIS je bývalým členem elitní vojenské jednotky NAVY Seals. Byl nasazený ve válce v Afghánistánu i v Iráku. Do dnešní doby se řídí kodexem NAVY Seals. Čest je pro něho vším. Má dokonalé encyklopedické znalosti Koránu. Trpí fobií z klaunů. Jeho nejlepším přítelem a nejspolehlivějším parťákem je G. Callen.

LL Cool J Americký rapper, herec, spisovatel a podnikatel se narodil 14. ledna 1968 ve státě New York. Proslavil se na hudební scéně, vydal zatím 13 alb a je považovaný za jednoho z průkopníků pop rapu. Hraje v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. a objevil se ve filmech S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Lovci myšlenek a Právo silnějšího. Jeho rodné jméno je James Todd Smith. Pseudonym LL Cool J znamená: „Ladies love cool James“ (Dámy milují Cool Jamese). Je ženatý a má čtyři děti.

Kensi Blye (Daniela Ruah) Zvláštní agentka NCIS je dcerou zabitého amerického mariňáka. Je výjimečně bystrá. Adrenalin, bez kterého se její práce neobejde, se stal náplní jejího života. Vyrůstala na vojenské základně a dodnes se tam pravidelně vrací. Ovládá francouzštinu, španělštinu a portugalštinu. Umí morseovku a odečítat ze rtů. Jejím přítelem je detektiv Marty Deeks.

Daniela Ruah Portugalsko-americká herečka se narodila 2. prosince 1983 v Bostonu. Upozornila na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Když jí bylo pět let, přestěhovala se s rodiči do Portugalska. Od šestnácti let se věnovala herectví a objevila se v několika telenovelách. V osmnácti se přestěhovala na několik let do Londýna, kde vystudovala herectví. Je vdaná za kaskadéra Davida Paula Olsena, který je bratrem jejího hereckého kolegy Erica Christiana Olsena a pracuje na natáčení Námořní vyšetřovací služby L. A. Mají syna a dceru.

Marty Deeks (Eric Christian Olsen) Policejní detektiv, který má zkušenosti s prací v utajení, původně sloužil jako spojka mezi agenty Námořní vyšetřovací služby a losangeleskou policií. Postupně se stal plnohodnotným členem týmu. Dříve působil jako právník. Jeho přítelkyní je agentka Kensi Blye.

Eric Christian Olsen Americký herec se narodil 31. května 1977 v Oregonu. Upozornil na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Objevil se ve filmech Bulšit, Žába k zulíbání a Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda. Je norského původu. Na střední škole se věnoval sportu a jazykům – japonštině a čínštině. Jeho starší bratr David je kaskadérem a pracuje na natáčení Námořní vyšetřovací služby L. A. Je ženatý s herečkou Sarah Wrightovou, se kterou má syna a dceru.

Eric Beale (Barett Foa) Analytik NCIS a specialista na moderní technologie dokonale ovládá každý počítač a zařízení v operačním centru. Snaží se být vtipný, ale většinou se mu to nedaří. Ovládá znakovou řeč. Má rád surfování. Dobře se zná s forenzní specialistkou Abby Sciuto ze seriálu Námořní vyšetřovací služba.

Barett Foa Americký herec se narodil 18. září 1977 v New Yorku na Manhattanu. Upozornil na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Objevil se také ve Vincentově světě, Vražedných číslech nebo na Broadwayi. Ve třech letech dokázal v rekordním čase složit puzzle a díky tomu ho přijali na prestižní školu Dalton. Vystudoval herectví. Během studií cestoval po celém světě.

Nell Jones (Renee Felice Smith) Mladá analytička NCIS, která nedávno dokončila studia na vysoké škole, má za úkol sbírat informace a vyhodnocovat potenciální hrozby. Díky znalostem a přesným analýzám získala mezi kolegy respekt.

Renee Felice Smith Americká herečka se narodila 16. ledna 1985. Upozornila na sebe rolí v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A. Před kamerou se poprvé objevila v šesti letech v reklamě na jogurt. V roce 2012 se stala spoluautorkou knižní série pro děti o dobrodružstvích svého francouzského buldočka Huga.

Henrietta „Hetty“ Lange (Linda Hunt) Zvláštní agentka NCIS a velitelka misí dohlíží na celý tým. Ví o všem, co se kde šustne. Má na starosti politickou stránku práce. Zajišťuje veškeré potřebné technické vybavení od mikrokamer až po nová auta. Je velice nízkého vzrůstu, ale mezi kolegy má velký respekt. Ovládá tři bojová umění a 10 cizích jazyků včetně češtiny. Osobně se znala s Frankem Sinatrou. Má ráda písničky Lady Gaga.

Linda Hunt Americká herečka se narodila 2. dubna 1945 v New Jersey. Proslavila se rolemi ve filmech Rok nebezpečného života, Policajt ze školky, Horší už to nebude a v seriálech Námořní vyšetřovací služba L. A , Advokáti, Plastická chirurgie, s. r. o., Jednotka zvláštního určení, Beze stopy a Carnivale. Za ztvárnění mužské postavy ve filmu Rok nebezpečného života získala jako první herečka Oscara. Je vysoká jen 145 centimetrů. Je vdaná.

Premiérová 8. série Námořní vyšetřovací služby L. A. běží na Prima COOL každou středu ve 20.15.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný