13. prosince 2017 18:17

Kde jste viděli herce z Námořní vyšetřovací služby L. A.? Jeden z nich se kamarádil s Batmanem!

Znáte je dost možná už celé dekády.

Znáte je jako elitní frajírky z Námořní vyšetřovací služby L. A., ale dost možná jste je poznali již o řadu let dříve v jiných rolích. Kupříkladu...

05) Daniela Ruah jako Kensi Blye

Pro Danuelu Ruah byla Námořní vyšetřovací služba L. A. průlomovým seriálem, takže se rozjede trochu kodrcavě. I když už od teenagerských let účinkovala v televizních seriálech a vyhrála třeba národní obdobu Když hvězdy tančí, nejprve vystupovala jenom v portugalské telce. Což jednoho za hranicemi Portugalska neproslaví. Teprve s přestěhováním do USA v roce 2007 získala Daniela šanci dosáhnout trochu vyššího povědomí - po pár štěcích o dva roky na to začala pravidelně ztvárňovat agentku Kensi Blye.

04) LL Cool J jako Sam Hanna

Jediný herec, jehož reálné jméno je mnohem krutopřísnější než jméno jeho postavy, má v mnoha ohledech zřejmě nejpozoruhodnější život z celém ansámblu. A neříkáme to jen kvůli tomu, že má podobné jméno jako jistá česká televize. Za měsíc padesátiletý LL Cool J působí především již od 80. let jako jeden z průkopníků rappu - průlomové album Bigger and Deffer mu zajistilo globální úspěch a dohodilo mu i pár filmových štěků. Poldu si zahrál již v roce 1991 ve filmu The Hard Way, více si jej však můžete pamatovat z Útoku z hlubin, Charlieho andílků nebo filmového S.W.A.T.

03) Linda Hunt jako Hetty Lange

Byli bychom tu asi dlouho, než bychom probrali kariéru Lindy Hunt, oscarové herečky, která se do dějin amerického filmu zapsala jako první žena, které získala zlatou sošku za hraní mužské postavy - Billyho Kwana z Roku nebezpečného života. Následně si střihla nejrůznější filmy od Duny přes Policajta ze školky až po Pocahontas. Znát ji skrze hlasivky nakonec můžete i z herní série God of War, kde si střihla hlavního vypravěče.

02) Eric Christian Olsen jako Marty Deeks

Až do roku 2001 budeme muset jít pro nejslavnější výskyt Erica Olsena - a to do parodie teen komedií jménem Bulšit, kde si střihl jednu z hlavních rolí hned po boku budoucího Kapitána Ameriky Chrise Evanse! V témže roce se Olsen mihl i v Pearl Harboru jako zadní střelec Bena Afflecka, ale všichni víme, že Ben raději létá sólo. Pár let na to se vyskytl (znovu) s Chrisem Evansem i v kriminálce Cellular, tam však hlavní pole zájmu převzal Jason Statham. Krom Námořní vyšetřovací služby L. A. si jej tak z posledních let můžete pamatovat jenom z remaku hororu Věc, kde zemřel poté, co mu titulní Věc otřela svou tvář o jeho...

01) Chris O'Donnell jako G. Callen

Náš ultranamakaný hlavní superagent s tváří Chrise O'Donnella není v akčním žánru žádný nováček - rány totiž rozdával už v Batman navždy a Batman a Robin, a to jako druhý zmíněný... superhrdina. Později se dostal do paměti jako dospělejší Dr. Dandridge v seriálu Chirurgové, než nakonec s novou várkou muskulatury usedl v Námořní vyšetřovací službě L. A.. Krom toho se episodně vyskytl i v Havaji 5-0 nebo filmovém Maxu Paynovi.

Premiérová 8. série Námořní vyšetřovací služby L. A. pokračuje na Prima COOL ve středu ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný