16. července 2018 08:00

Chcete poznat Myšlenky zločince na vlastní kůži? Soutěžte s námi o knihy mapující psychologii masových a sériových vrahů!

Oblíbený kriminální seriál Myšlenky zločince zachycuje případy elitního týmu agentů FBI, kteří s nasazením vlastního života i zdravého rozumu pečlivě analyzují zvrácené myšlenky nejnebezpečnějších zločinců. Odvážní behaviorální analytici zkoumají, co se kriminálníkům honí hlavou a co mají v plánu. Snaží se odhadnout, kde se zločinci chystají příště udeřit, aby jim v tom mohli zabránit.

Nejzkušenějším členem týmu je agent David Rossi (Joe Mantegna), který zvláštní jednotku BAU založil a bez kterého se úspěšné vyšetřování jejích případů jednoduše neobejde. Dalšími členy týmu jsou zvláštní agentka Emily Prentissová (Paget Brewster), dcera vysoce postavené velvyslankyně, která se vrátila do FBI vyzbrojená novými zkušenostmi získanými na postu hlavní analytičky Interpolu, zvláštní agent dr. Spencer Reid (Matthew Grey Gubler), typicky nepochopený génius s neuvěřitelně vysokým IQ a naprosto příšerným sociálním cítěním, Jennifer „J. J.“ Jareau (A. J. Cook), bývalá styčná důstojnice týmu, ze které se stala analytička a která se potýká s manželstvím a mateřstvím stejně šikovně jako s kriminálními případy, Penelope Garcia (Kirsten Vangsness), okouzlující a vyloženě nepostradatelná odbornice na všechno, co se týká počítačů a digitálních technologií, dr. Tara Lewisová (Aisha Tyler), forenzní psycholožka, jež se specializuje na studium polapených sériových vrahů a rozhoduje, jestli jsou způsobilí stanout před soudem; nováček Luke Alvez (Adam Rodriguez), bývalý voják a člen speciální jednotky, který je vynikajícím stopařem. a zvláštní agent Matt Simmons (Daniel Henney), který má talent na profilování zločinců a bohaté zkušenosti získané ze speciálních vojenských operací.

Společně pronikají do myšlenek nebezpečných zločinců, odhalují jejich zvrácené motivy, předvídají jejich další kroky a využívají všechny své schopnosti, aby je včas zastavili. Ve dvanácté sérii se musejí vypořádat s následky útěku 13 sériových vrahů z vězení a rychle si uvědomují, že se octli uprostřed smrtelně nebezpečné hry na kočku a myš s kriminálníkem, kterého už znají. Kromě toho jsou na stopě nemilosrdných a zvrácených zvrhlíků, co upalují své oběti zaživa, zaměřují se na svobodné matky a pohřbívají je v betonu. Řeší případ tří zmizelých kamarádů i mrazivé přání k Rossiho narozeninám, pod které se podepsal obávaný zabiják.

Myšlenky zločince sledujte od pondělí do pátku ve 22.05 na Prima KRIMI. A pokud byste se rádi stali i vy „součástí týmu“ a pronikli do myšlení zločinců, můžete s námi soutěžit o 3 knihy s názvem Psychologie sériových vrahů a 3 knihy Psychologie masových vrahů od nakladatelství Grada. Stačí, když správně odpovíte na soutěžní otázku.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Kolik dílů má 12. série Myšlenek zločince?

SOUTĚŽTE POMOCÍ FORMULÁŘE TADY

a) 18

b) 20

c) 22

Herní řád najdete tady

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný