16. června 2019 10:00
redakce Prima Living

MI-5 napospas hry o Vyšší dobro

Jste fandové ságy Hra o trůny? Pak vás bude jistě zajímat, že hlavní roli agenta hraje v tomto thrilleru Jon Snow! A vy ostatní, kdo ještě potřebujete přesvědčovat, věřte, že Kit Harington je náramně charismatický chlapík, kterému pistole sekne snad ještě víc než meč. V úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Poté, co během rutinního převozu uprchne z vyšetřovací vazby MI5 terorista Adem Qasim, je z jeho zmizení obviněn šéf protiteroristického oddělení Harry Pearce. Harry je donucen k rezignaci a nikoho nepřekvapí, když jedné noci skočí z mostu do Temže. MI5, která je v důsledku debaklu s Qasimem na kolenou a čelí kontroverzní reformě, povolává bývalého agenta Willa Hollowaye (Kit Harington alias Jon Snow). Ten má za úkol nastolit staré pořádky a najít ztraceného teroristu dřív, než Londýnem otřese ničivý útok.

Podívejte se na upoutávku:

Kvality Bondovek tenhle britský kousek sice nedosahuje, ale už to, že jsme si toto přirovnání dovolili, ve vás může vzbudit sladké očekávání. Ano, nezklameme ho. Dostane se vám nadprůměrného špionážního thrilleru, který má spád a šťávu s příchutí suchého britského humoru. Karty jsou rozdané dobře a scenáristé si dali náramně záležet, abychom až do konce nevěděli, kdo má toho Černého Petra. Nehledejte na tom mouchy. Prostě si to užijte.

Možná jste o filmu: MI-5: Vyšší dobro netušili, že...

  • Kit Harington prošel náročným tréninkem pod vedením bývalého vojáka britské armády, příslušníka jednotky SAS (Special Air Service).
  • Scény v Londýně se musely několikrát přetáčet, jelikož do záběru vjížděly autobusy s potiskem Kitova obličeje – právě probíhala kampaň na poslední sérii ságy Hra o trůny

Chybička se vloudí

  • Když je na začátku filmu Will v Moskvě, naskočí do nejnovějšího vozu Tesla Model S. Když auto vyrazí od chodníku, je slyšet jak motor nabírá na otáčkách a řadicí páka mění rychlosti. Tesla Model S je ovšem plně elektrické auto, kde zvuky podobného typu neuslyšíte.
  • Zhruba v 75. minutě míří odstřelovač na hlavu jisté ženy. Ještě těsně před tím než vystřelí, vidíme terč pušky uprostřed jejího čela. Výstřel ji ovšem zasáhne do prsou a naštěstí pro ni do neprůstřelné vesty.

redakce Prima Living

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný