1. prosince 2017 01:22

6 nikdy nevysvětlených tajemství Hvězdné brány: Co by se stalo, kdyby byla odhalena?

Příběhy, o nichž můžeme jen snít.

Při deseti řadách není překvapivé, že Hvězdná brána občas zabrousila do zápletek, které však neuzavřela. Vzpomněli jsme na příběhy, které dodnes – a zřejmě navždy – čekají na rozhřešení.

Emzáci z Foothold

Díl Nouzový stav ve třetí řadě ukázal novou rasu báječných mimozemšťanů zřejmě z jiné galaxie, kteří umějí infiltrovat Zemi a disponují holografickými udělátky. Ačkoliv jsme se pak do jiných galaxií podívali hned několikrát, a dokonce došlo i na návrat oněch udělátek, samotná rasa těhle krabích sympaťáků se do Hvězdné brány bohužel již nikdy nevrátila. Můžeme tak o povaze jejich bytí jenom spekulovat.

Infiltrátoři z dílu Bitevní řád

Když SG-1 potká na mimozemské planetě Apophisovy vojáky cvičící se k infiltraci Země, přiměje je nakonec k obratu na svou stranu barikády. Vícekrát o nich však již neslyšíme – potenciál pro nové a svou nejednoznačností zajímavé mimozemské hrdiny byl přitom nemalý.

Co se stalo s Haileyovou

Díl Zkouška ohněm nám naposledy připomněl talentovanou a fešnou poručici Haileyovou, která byla uvedena jako jakási Carterová 2.0. Na to, že Carterových není nikdy dost, však seriál rychle zapomněl. Paradoxem je, že její kolega Elliot později dostal alespoň důstojnou smrt. Haileyová se však zřejmě propadla do země!

Co se stalo s Noxy?

I když se ve story s invazí Oriů do naší galaxie vrátila celá řada starých známých z prvních osmi řad seriálu, Noxové mezi nimi nebyli. A to ačkoliv byli sami uvedeni jako supermocná superrasa, která Goa'uldy řeší tak, že si zneviditelní planetu. Invaze Oriů by je z pacifismu však mohla vyléčit, anebo naopak dát našim hrdinům možnost se k nim přidat. Úplně totéž totiž umělo i Merlinovo udělátko.

Furlingové

Přišli nepozváni, odešli nepoznáni. Prastará rasa, která vládla galaxii spolu s Antiky a další partou velké aliance čtyř, se sice dočkala ukázky ve dvoustém díle, tu lze však toliko považovat za parodii. Skuteční Furlingové jsou, stejně jako pravda, pořád tam někde venku. Doufáme. Věříme!

Co kdyby se brána provalila?

Ultimativní záhadou však je, jak letectvo (a později aliance většiny států Země...) vlastně udrží v tajnosti projekt, který musí zaměstávat tisíce (později desetitisíce až statisíce) mozků na Zemi. Protože, ruku na srdce, všechny by nás zajímalo, jak by NAŠI (nikoliv alternativní z jiné reality) hrdinové vypadali, kdyby se brána proflákla. Soudili by je za utajování faktů před veřejností? Nebo by se z nich stali oslavovaní hrdinové celé planety? Můžeme jen snít...

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný