15. března 2017 16:30

5 drsných seriálů, ze kterých by papež dostal infarkt

Grimm V (16) - upoutávka

Protože náboženství se paroduje samo...

V pondělním díle Grimma bude na COOLu ve 20.15 pěkně horko – Nick a Hank si totiž budou muset posvítit na prazvláštního kazatele malé sekty, jehož příslib zázraků samozřejmě pramálo souvisí se "skutečnou vyšší mocí". V posledních letech televize ostatně seroši, které si nepokrytě utahují z církví a náboženství, praská ve švech. Vzpomněli jsme na pár, které se nejnovějšímu dílu Grimma více či méně podobají.

Pozůstalí

Přehled odpálíme rovnou něčím z poslední doby – Pozůstalí alias The Leftovers z produkce HBO si vzali na paškál premisu biblického nanebevzetí všech svatoušků, po nichž se zbylá majorita populace může akorát těšit na roky bídy, hladu a apokalypsy. Mysteriózní seroš sice celou 1. řadu strávil hledáním svého stylu, od 2. řady a připravované 3. řady jde však o záležitost prvotřídní jakosti!

Preacher

Na dalším místě si pokuřuje Kazatel alias Preacher. Jižanským westernem říznuté dílko (na motivy komiksu) se snaží odpovědět na starou otázku, která trápí církev od nepaměti: Jak by to vypadalo, kdyby do násilnického, alkoholem a cigaretami páchnoucího kazatele kdesi v zapadákově vstoupil padlý anděl s mocí rovnající se samotnému Bohu?

Lucifer

Oproti předešlým, o fous dospěláčtějším dílkům je následný Lucifer spíše zbožím z druhé ruky. Ačkoliv Lucifer staví na charakteru napsaném mimo jiné Neilem Gaimanem, dojmy z Lucifera jsou spíše průměrné. Seriál o pánovi pekla, který je natolik znuděn, že rezignuje na svůj status a jde hledat štěstí skrze kariéru detektiva v Los Angeles (!!!), však naštval americké konzervy z organizace One Million Moms, takže zase tak špatný sám o sobě být nemůže.

Mladý papež

Jeden z nejlepších seriálů loňského roku staví na jednoduchém základu – k moci přichází nový papež, jenž se rozhodne zamíchat trochu ve Vatikánu kartami. Mladý papež s tváří Jude Lawa kouří, nevěří v Boha a je tak trochu psychopat – výsledek působí velmi antifilmovým, ale i antiseriálovým dojmem, který sice není pro každého, tím spíše se ale může zapsat do učebnic televize!

Temný případ

I když hraje náboženství v Temném případu spíše podružnou roli, přesto je tematicky integrální pro celou zdejší atmosféru. Už Rust, nihilista každým coulem, má organizovanost víry přinejmenším v paži. Pak je tu ale i záporákova vlivná rodina a jejich známí, jež mají prsty i ve fundamentálních kongregacích. Ty jsou přitom vykresleny jako snadno manipulovatelné stádo. A nakonec, vzdor všemu marasmu a korupci přesto Rust najde něco – možná ne víru, ale něco – dávající tomu všemu alespoň trochu světla. I když spíše světla... na konci tunelu.

Grimm se po bok podobných herezí přidá v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný