16. června 2017 19:05

4 nejlepší seriálové epizody, které se nečekaně promění v horor

Grimm VI (7) - upoutávka

Na seriálové frontě klid.

Nový pondělní díl seriálu Grimm, začínající ve 20.15 na Prima COOL, se na první pohled nese v poklidné notě. Naše parta totiž vyrazí na víkendovou oslavu do blízkého hotelu! Než však řeknete "švec!", situace se tradičně promění v horor. Jakmile si totiž naše postavy v seriálech můžou oddychnout, v drtivé většině případů to končí bojem o život!

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY ZE STARGATE ATLANTIS, FIREFLY, BATTLESTAR GALACTICY A ZTRACENÝCH

04) Neděle

Seriál: Stargate Atlantis

Je libo sympatická epizoda o tom, co naši hrdinové na Atlantis dělají, když mají zrovna volno? Ale jistě! Někdo sportuje, jiný zase holduje šachům. Ach, neděle! Poklidná atmosféra je však náhle a velmi nenedělně přerušena EXPLODUJÍCÍMI NÁDORY, které začaly bujet u několika lidí vlivem naprosto neovlivnitelných mimozemských okolností. Co potom náladu pokazí ještě více, je skutečnost, že při poslední nouzové operaci zemře jedna z hlavních postav, doktor Beckett. A takhle to je s poklidnými díly v seriálech podezřele často!

03) Naše paní Reynoldsová

Seriál: Firefly

Při poletování vesmírem se člověk umí dostat do ledajaké šlamastiky – zvláště, když je opilý! Kapitán Reynolds z Firefly si takto po pár drincích zatančil s náhodnou krasavicí a druhý den zjistil, že se mu vloudila na loď – prý se s ní totiž oním tancem oženil! Zhruba polovinu dílu kolem této premisy činí Firefly velké humory, jenže pak se ukáže, že je „nevěsta“ podvodnicí, která si svatbu vymyslela a přeprogramovala loď na kurz do vesmírné drtičky. Což by samozřejmě skončilo smrtí všech našich sympatických hrdinů! Jen pramálo seriálových dílů umí na podpatku udělat tak efektní otočku, jako právě tento.

02) Zapomeň na starosti

Seriál: Battlestar Galactica

Když točíte seriál o tom, jak roboti zabili 99,9 % lidstva, je celkem logické, že si nebudete moct dovolit často kolem své story plést vtipné zápletky. Pokusy scenáristů Battlestar Galaticy o odlehčený díl, které si žádala stanice, však s železnou pravidelností končily na hororově-depresivní notě. Původní náčrt story Zapomeň na starosti o založení palubního baru, což přímo volá po komičtějším zpracování (viz Na zdraví), totiž do náruče antidepresiv vyhnala sadomasochistická potřeba scenáristů pokračovat v ději. V první dějové linii jsme tak sledovali, jak bar navštěvují naše sebevražedně-depresivní postavy, zapíjející tu své dysfunkční vztahy, zatímco v druhé jsme si užívali třeba popravy a mučení jiné hlavní postavy!

01) Pilot

Seriál: Ztraceni

Nečekaná změna tónu byla tím, co před deseti lety zaručilo úspěch pilotu Ztracených. I když havárie na tropickém ostrově není zrovna burleskní materiál, když se díl po úvodních hektických minutách uklidnil, vlastně si nebylo moc na co stěžovat – záchrana je nejspíše na cestě, surovin je prozatím dost, užijte si proto válení se na pláži! Podivné kácení lesů nebo bizarní smrt pilota ovšem tento dojem již poslaly na tobogán… a největší zákrutu vstříc děsu zápletka udělala po zachycení francouzsky mluvící vysílačky. Z úvodního dojmu, že se blíží frankofonní záchranáři, naši hrdinové promptně vystřízliví poté, co slova pokračují v tom, že „jsou všichni mrtví, jsem tu sama“, následovaná propočtem, podle něhož se depeše opakuje už dlouhé roky. Krve by se v nás tehdy nedořezal!

Premiérový díl Grimm začíná již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný