13. června 2017 11:42

Živí mrtví vs. Dexter: 6 nejvíc šokujících seriálových úmrtí

Extant II (1) - upoutávka

Okamžiky, co nás bolestivě zasáhly.

První sezona sice skončila, druhá řada Extanta však začíná už ve středu ve 20.15 na Prima COOL! Zápletka pokračuje a náležitě se zahušťuje – jak je však zvykem, v prvním díle se můžete těšit i na náležitě vypečený zvrat… Nenaznačujeme a neříkáme – napovíme však přehledem nejvíce šokujících úmrtí v jiných seriálech!

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z LOVCŮ ZLOČINCŮ, 24 HODIN, M.A.S.H.E, HRY O TRŮNY, ŽIVÝCH MRTVÝCH A DEXTERA!!!

06) Detektivka Carterová

Seriál: Lovci zločinců

Zlaté pravidlo seriálových příběhů zní: pokud se jedné z postav začne najednou po dlouhé době dařit, nejspíše bude brzy tuhá jako žádná druhá. Právě to se ostatně v Lovcích zločinců přihodilo detektivce Carterové, tedy postavě, která seriál doprovázela už od počátku. Poté, co Carterová pomáhá našim hrdinů, a přesto dostane nazpět svou hodnost, jeden ze záporáků pojme plán odbouchnout jak ji, tak i Reese. Zatímco ten druhý to přežije, Carterová podobné štěstí nemá...

05) Teri Bauer

Seriál: 24 hodin

Zatímco minulá divácká generace měla své zabití Bobbyho v Dallasu, ta nynější nejspíše podobně reagovala na smrt Jackovy manželky Teri v první řadě 24 hodin. Tenhle seroš měl u nás svého času bezprecedentní reklamu, takže jej po očku sledoval skoro každý. Scenáristé si však do finále první sezony připravili skutečný bourák, který měl všechny přesvědčit o tom, že se v tomhle seroši v rukavičkách věru hrát nebude!

04) Plukovník Blake

Seriál: M.A.S.H.

Samozřejmě, to celé jenom za předpokladu, že vás více nezasáhla smrt prvního velitele jednotky M.A.S.H. v jedné z nekonečných repríz seriálu. Zabití plukovníka Blakea při jeho CESTĚ DOMŮ, realizované na konci "rozlučkového" dílu skrze suché konstatování, že bylo jeho letadlo sestřeleno a nikdo nepřežil, v 70. letech divákům shazovalo čelisti naprosto nevídaným způsobem. Vznikla dokonce masivní dopisová kampaň požadující vysvětlení, jak proboha televize mohla něco tak krutého, jako zabití postavy mimo záběr, vůbec udělat?!

03) Ned Stark

Seriál: Hra o trůny

Většina seriálů postupuje ve vyprávění stejně – v prvním díle představíme sympatického hrdinu, nejpozději ve druhém (nejlépe však už na konci toho prvního!) pak také jeho záporáka. A takhle se budou vzdor ztrátám vedlejších postav rvát po příštích 7 let! Právě díky tomu, jak brutálně se Hra o trůny ve svém osmém díle zbavila Neda – pro většinu diváků domnělého hlavního hrdinu příštích XY sezon – si u svých fanoušků navždy vysloužila tak fanatický obdiv.

02) Lori Grimes

Seriál: Živí mrtví

Taktéž Živí mrtví si vybudovali pověst na periodickém zbavování se ústředních hrdinů. Zřejmě nejvíce jsme si v tomto ohledu museli čelist ze země zvedat po exitu Lori Grimes na počátku 3. řady. Přece jenom, Lori byla pro Ricka motorem jeho aktivit po předešlé dva roky. Ještě krutější byla skutečnost, že zemřela při porodu – a ještě k tomu ve světě, kde se z ní velmi rychle stane zombík! Situace tak rychle vyeskalovala v několikanásobný psychoteror všech zúčastněných!

01) Rita Morgan

Seriál: Dexter

Pamatujete, co jsme v úvodu napsali o kladném vývoji seriálových hrdinů? Konec 4. řady Dextera tohle pravidlo jednou provždy potvrdil krvavou pointou! Rita, jedna z nejnormálnějších postav seriálu a velká okrasa prvních řad, zaplatila ve 4. řadě ultimativní cenu za Dexterův koníček. A diváci spolu s ní! Co naplat, po její smrti už Dexter nikdy nebyl tak vymazlený jako předtím. Tak už to ale se šokujícími seriálovými úmrtími holt chodí – mnohdy jde o konec něčeho víc než jen jednoho fiktivního života.

Druhá řada Extanta začíná ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný