8. srpna 2017 18:00

Tohle je 6 nejhorších seriálových úmrtí, která rozsekala úplně každého

Extant II (9) - upoutávka

Odchody, které vás dostaly.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY ZE ZTRACENÝCH, ŽIVÝCH MRTVÝCH, HRY O TRŮNY, ROSEANNE, 8 SIMPLE RULES A DEXTERA

Blížíme se do finále Extanta a můžete tak uzavírat sázky, kdo v dalším díle ve středu ve 20.15 na Prima COOL natáhne bačkory! Smrt důležitých postav je dnes oblíbeným způsobem, jak diváky moderních seriálů šokovat – i vy si tak možná vzpomenete na šest dalších příšerných seriálových smrtí z poslední generace.

06) Charlie ze Ztracených

Když se to vezme kolem a kolem, Charlieho smrt byla sice smutná a tragická, ale svého druhu heroická – nejenže Charlie předal kritický kus informace dále a ovlivnil průběh seriálu, ale navíc byl se svým odchodem již smířený. Nic to nemění na tom, že byl Charlie miláčkem diváků, a to nejenom kvůli svému výskytu v Pánů prstenů. Ze stávající televizní generace tak svého druhu vlastně šlo o jednu z nejkritičtějších smrťákovin!

05) Sophia z Živí mrtví

Pokud máme však skutečně podtrhnout citové vydírání, nemusíme jit do minulé dekády – tragický osud Sophie z Živých mrtvých námi cloumal ještě nedávno. Důvod je nasnadě: ačkoliv v Živých mrtvých postavy umírají s frekvencí obyvatel hořícího hospicu, Sophia byla jak jednou z prvních obětí, tak šlo navíc o dítě. První polovinu 2. řady seriál strávil tím, že v nás vyvolával víru, že Sophii najdeme – a když se pak všichni smířili s tím, že již u nikdy nenajdeme, tak ji přece jenom najdeme! Jenže nemrtvou! Ach, ta bolest!

04) Robb Stark ze Hry o trůny

Poslední velké jméno z odchodů této seriálové generace nese samozřejmě jméno Stark. I ve Hře o trůny umřelo takové kvantum postav, že se z rizika na životě stal metavtip. Ze všech postav však nejvíce zabolel odchod Robba Starka, "krále na Severu"– Rob byl totiž nejenom ve zdejším světě vzácně schopný klaďas a nejenže byl zabit po zradě svými spojenci a poté, co následoval své srdce, ale navíc už skoro našel klíč k vítězství nad Lannistery. Jenže ne, Rob musel být tak brutálně zabit, že si z toho diváci rvali rodidla, a happy end byl tak odsunut nejméně o tři řady dále.

03) Dan Conner z Roseanne

Pojďme však ke skutečně tragickým situacím – v historii televize se stalo jenom duo podobných, ale vemte na to jed, že s vámi pohnou. Možná si ještě pamatujete na starý devadesátkový sitcom Roseanne, v němž (ne)umřel Dan, manžel hlavní postavy. V jistém okamžiku je přitom odhaleno, že Dan, který v seriálu přežil infarkt, ve skutečnosti infarkt nepřežil – tedy, alespoň ne v realitě. Hlavní postava a herečka Roseanne přitom dodá, že seriál je jenom přepisem jejího života, v němž si kvůli srovnání s Danovou smrtí vytvořila lepší verzi skutečnosti. Inu, jak se říká: au!

02) Paul Hennesey z 8 Simple Rules

Na skutečně skutečnou smrt jednoho z herců však došlo v seriálu 8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter, což je také superdlouhý způsob, jak napsat "sitcom, v němž hrála Kaley Cuoco před tím, než se proslavila jako Penny v TBBT". Ve zdejší 2. řadě totiž znenadání zkolaboval a později zemřel hlavní představitel John Ritter vlivem nediagnostikované aortální disekce. Seriál musel nejenže přehodnotit celý koncept, ale rozloučit se i s jeho postavou Paulem Henneseym. Ten se v ději rovněž zhroutí, ačkoli přesná příčina smrti není udána.

01) Rita Morgan z Dextera

Pryč však od smrti skutečné zpátky k té fiktivní! Pokud bychom totiž nakonec měli určit jedinou smrťákovskou scénu, která nás skutečně sejmula, pak by jí musela být Rita z Dextera. Když epilog 4. řady odhalil, že se žádný hepáč nekoná (ledaže by se Rita ráda koupala ve vaně plné krve), zlomilo nám to nejen srdce, ale i duši svému seriálu. Dexter, jak postava, tak i seriál, se vlastně ze ztráty Rity nikdy nevzpamatoval. A není snad to největší pocta významu postavy Rity? Troufáme si tvrdit, že ano.

Další díl Extanta pokračuje ve středu od 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný