6. června 2017 17:07

Od LOSTu k Živým mrtvým: 5 nejkrutějších seriálových zvratů

Extant (13) - upoutávka

Chvíle, co nás donutily prokopnout obrazovku.

Středa večer bude na Prima COOL od 20.15 patřit konci 1. řady seriálu Extant (jen aby se o týden později rozjelo pokračování!). Jak už to v podobných případech chodí, těšit se můžete i na náležitě frustrující vyvrcholení. Na podobné momentky jsme si však v seriálovém světě už museli zvyknout – minimálně patero dalších chvil nás skoro donutilo prokopnout televizní obrazovku!

5) "Musíme se vrátit!"

Seriál: Ztraceni, 5. řada

Nebude přeháněním říct, že po první 4. řady byly Ztraceni primárně serošem o tom, kterak se naši hrdinové snaží dostat zpátky do civilizace. Matoucí "flashback" z konce 5. řady nakonec odhalí, že se ve skutečnosti odehrává v budoucnosti, v níž se jim to podařilo! Namísto toho, aby z nich byly celebrity, které si plnými doušky užívají život, je ale cíl jejich pachtění odhalen jako mýlka. Zpustlý Jack jenom posedle vysvětluje, že se "musí vrátit zpátky na ostrov", a divák je z odhalení ještě zmatenější, než je u Ztracených zvykem.

4) Prozření na záchodě

Seriál: Perníkový táta, 5. řada

Když už to skoro vypadá, že se Walterův kriminálnický život dostává do zaběhnutých kolejí – vrací se k němu Skylar, drogy se prodávají lépe než kdykoliv předtím – jediná scéna zboří vše, na čem Heisenberg celou dobu pracoval. A stačí k tomu, aby se Hank a Marie stavili na večeři, z níž si Hankie odskočí na záchod. Náš velký detektiv tu náhodou objeví nezvratný důkaz, že je Walter hlavou kriminálního impéria. A divák si rve vlasy nad tím, kam dál se zápletka bude ubírat...

3) Předehra k válce

Seriál: Battlestar Galactica

Lidstvo je na pokraji vyhynutí, přes 20 miliard lidí je mrtvých a pouhých pár desítek tisíc nebožáků se snaží najít bájnou Zemi. A pak, uprostřed pustin vesmíru, najde Battlestar Galactica mocnou bitevní loď Battlestar Pegasus! Problém je v tom, že je Pegasus pod vedením pološílené jestřábí admirálky Cainové, která se nakonec neštítí odsoudit k smrti dva členy posádky Pegasus za to, že se nechovali jako zrůdy. To vede k eskalaci mezi oběma loděmi a vypuštění stíhaček proti sobě. Zatímco se schyluje k občanské válce mezi oběma lidskými frakcemi, objeví se tradiční "To be continued" a divák, věda, že si na rozuzlení počká dlouhé měsíce, začne ničit všechny věci kolem sebe!

2) Vikingská spojka

Seriál: Terra Nova

Celým samotným tématem jsou seriály, které skončily na otevřené notě, jen aby byly zrušeny. Je jich více, než by pojala celá baterie našich článků! Za všechny nebožáky z posledních let nám na mysl hned vytanula Terra Nova. Druhé dílko kombinující v sobě Jurský park a Avatara a ukazující plahočení kolonistů v dinosauří minulosti Země, zakončí svou 1. řadu šokujícím odhalením trosek... vikingské lodi! Jak se sem dostala, co tam dělala, a co by to znamenalo pro budoucí děj (dinosauři + VIKINGOVÉ!?), se díky zrušení můžeme navždy jedině dohadovat...

1) Neganova losovačka

Seriál: Živí mrtví

Finále minulé řady Živých mrtvých bylo okamžikem, který hněvem z frustrace skoro zapálil internet. Logicky budou při jeho popisu následovat spoilery. Již i vy jste však mohli vidět, kterak záporák Negan zajme grupu prakticky všech hlavních postav a rozhodne se, že je potrestá zabitím jednoho z nich. Živí mrtví se nikdy neštítili zabíjet své postavy jako na běžícím pásu – diváci tak byli přikováni k obrazovkám v očekávání, na koho padne los tentokrát. Negan se skutečně rozmáchl se svou pálkou a někoho udeřil. Viděli jsme to však z očí nebožáka, kterému krev přetekla přes oči (kameru), a na výsledné odhalení, kdo si vylosoval žolíka, jsme museli čekat další dlouhé měsíce!

První řada Extanta finišuje ve středu ve 20.15 na Prima COOL. A hned o týden později začíná druhá!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný