19. srpna 2017 10:00

Nový sci-fi seriál Extant běží na COOLu každou středu ve 20.15. Ve 2. sérii je i Jeffrey Dean Morgan!

Astronautka Molly Woods strávila více než rok o samotě ve vesmíru. Po návratu na Zemi překvapeně zjišťuje, že nevysvětlitelně otěhotněla. Co na to její rodina? Molly se ocitá v centru tajuplného dění a zjišťuje, že nevědomky odsoudila lidstvo ke zkáze. Zároveň je společně se záhadným cizincem jedinou nadějí na záchranu. Následující události změní lidstvo navždy.

V mysteriózním sci-fi thrilleru z produkce Stevena Spielberga se astronautka Molly Woods (Halle Berry) vrací po 13 měsících strávených o samotě ve vesmíru zpátky na Zemi. Čeká na ni její manžel, inženýr robotiky John (Goran Visnjic), který stvořil jejich syna, prototyp androida pojmenovaný Ethan (Pierce Gagnon). Doma Molly překvapeně zjišťuje, že je navzdory všem přírodním zákonům, mnoha létům neplodnosti a více než ročnímu odloučení od manžela (a kohokoliv dalšího) těhotná. Když se rozhodne pátrat po odpovědích, začnou se kolem ní odehrávat záhadné a nevysvětlitelné události. Ukazuje se, že Molly nevědomky odsoudila celé lidstvo ke zkáze. Jedinou nadějí na záchranu je právě Molly a jistý záhadný cizinec. To, co se Molly přihodilo během pobytu ve vesmíru, však změní lidstvo navždy.

Zajímavosti:

  • Seriál Extant se odehrává asi 30 let v budoucnosti v oblasti kolem amerického San Francisca.
  • Pod seriálem Extant je podepsaný stejný tým, který pracoval i na mysteriózním sci-fi Pod kupolí. Jedním z hlavních producentů je režisér Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana, Schindlerův seznam, Chyť mě, když to dokážeš). Spielberg produkoval také seriály Minority Report, Falling Skies, Terra Nova nebo The Pacific a Bratrstvo neohrožených.
  • Herečka Halle Berry říká, že ji zaujal hlavně příběh, který je spíše jako z filmu než televizní obrazovky. Kromě toho, že je hlavní hvězdou, se také stala producentkou seriálu.
  • Podle Halle Berry je jedním z největších kladů seriálu to, že v něm nejsou žádní padouši. Některé postavy mají svůj vlastní motiv, jiným diváci zpočátku nemusí dokonale porozumět, ale nikdo není vyloženě zlý.
  • Kvůli roli se Halle Berry setkala se skutečnými astronautkami. Zúčastnila se také simulovaného stavu beztíže, aby si dokázala lépe představit, co astronauti zažívají ve vesmíru.

Postavy:

Molly Woods (Halle Berry) Astronautka a vědkyně strávila více než rok sama na vesmírné stanici. Po návratu zpátky na Zemi překvapeně zjišťuje, že je těhotná. Je to dvojitá záhada, protože předtím byla několik let neplodná. Má manžela Johna a syna Ethana.

Halle Berry Americká herečka, producentka a bývalá modelka se narodila 14. srpna 1966 v Ohiu. Prorazila díky romantické komedii Bumerang s Eddiem Murphym. Získala Oscara za hlavní roli v dramatu Ples příšer. Dodnes zůstává jedinou afroamerickou herečkou, které se to podařilo. Proslavila se také rolemi ve filmové sérii X-Men, bondovce Dnes neumírej, sci-fi dramatu Atlas mraků nebo seriálu Extant. Když se v roce 1989 přestěhovala do New Yorku, aby se stala herečkou, došly jí peníze a krátce musela bydlet v útulku pro bezdomovce. Je dvakrát rozvedená. Má dceru a syna.

John Wood (Goran Visnjic) Přední inženýr robotiky je manželem Molly. Stvořil prototyp humanoidního androida Ethana, kterého považuje za svého syna.

Goran Visnjic Chorvatsko-americký herec se narodil 9. září 1972 v Šibeniku. Proslavil se rolemi v seriálech Pohotovost, Extant a Timeless. Je ochráncem zvířat a zúčastnil se několika kampaní organizace PETA. Je ženatý a má dva syny a jednu dceru. Starší syn a dcera jsou adoptovaní. Rád plave a šermuje.

Ethan Wood (Pierce Gagnon) Mollyn a Johnův syn je ve skutečnosti prototypem humanoidního androida. Vypadá a chová se jako malý chlapec. V poslední době se u něj objevily záchvaty vzteku.

Pierce Gagnon Americký dětský herec se narodil 25. července 2005 v Atlantě. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Extant a One Tree Hill nebo filmu Looper. Získal roli v pokračování kultovního seriálu Twin Peaks. Je z velké rodiny a má tři mladší sourozence.

Julie Gelineau (Grace Gummer) Přední inženýrka robotiky je Johnovou kolegyni. Pomáhala mu stvořit androida Ethana. Má umělé bionické nohy, možná proto si k Ethanovi vypěstovala zvlášť vřelý vztah.

Grace Gummer Americká herečka se narodila 9. května 1986 v New Yorku. Je dcerou hollywoodské hvězdy Meryl Streep. Upozornila na sebe rolemi v seriálech Mr. Robot, Newsroom, American Horror Story nebo Extant. Zahrála si v divadle na slavné Broadwayi.

Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada) Zakladatel, majitel a generální ředitel společnosti Yasumoto investoval značné jmění do privatizace celosvětového vesmírného programu.

Hiroyuki Sanada Japonský herec se narodil 12. října 1960 v Tokiu. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Poslední loď, Extant, Helix a Ztraceni. Původně se chtěl stát akční hvězdou, proto studoval karate. Začal už v 11 letech, jeho učitelem byl legendární herec a mistr bojových umění Sonny Chiba. Teprve později si vybudoval kariéru charakterního herce. Mnoho let se přátelí se slavným Jackiem Chanem.

James Daniel „JD“ Richter (Jeffrey Dean Morgan) (od 2. řady) Policista se zvláštní specializací lovce lidí pomáhá Molly přijít celé záhadě na kloub. Postupně se s ní čím dál tím víc sbližuje.

Jeffrey Dean Morgan Americký herec se narodil 22. dubna 1966 v Seattlu. Proslavil se rolemi v seriálech Živí mrtví, Chirurgové, Tráva a Lovci duchů. Zahrál si také v seriálech Extant a Město divů nebo ve filmu Watchmen: Strážci. Na střední škole hrával americký fotbal a byl kapitánem basketbalového týmu. Díky basketu se také dostal na vysokou školu, ale kvůli zranění musel přestat. Je rozvedený. Má syna.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný