4. ledna 2016 16:53

Zimní ASUS Finals lámalo divácké rekordy! Kdo vyloupil Svitavy?

Projekt Hitpoint.cz si i před Vánoci vzpomněl na česko-slovenskou herní smetánku, která se opět sjela do Svitav, kde se konala jedna z největších herních akcí ČR.

Poslední předvánoční víkend tohoto roku patřil herní akci ASUS FINALS 9, kterou tradičně hostilo město gamingu Svitavy. Devátá sezóna byla zajímavá od začátku do konce a přinesla opravdu luxusní podívanou, která u nás nemá obdoby. Kromě dramatických a vyhrocených finálových duelů byly k vidění také krásné cosplaye z League of Legends, které se představily v přehlídce na pódiu a byly k vidění mezi lidmi v průběhu celé akce. Do Svitav také poprvé zavítal zástupce Riotu Jan Roza, který ve svých přednáškách poskytl zajímavé informace ze zákulisí vývojářeské firmy nejhrannější hry na světě a odměnil fanoušky drobnými dárky.

Do kulturního centra Fabrika zavítalo přes 1300 návštěvníků, přímý přenos pak on-line sledovalo na streamu přes neuvěřitelných 120 000 unikátních diváků, což je ve srovnání s letními FINALS téměř dvojnásobek. Atmosféra byla již tradičně elektrizující. Svitavský kotel burácel, skandoval a hnal hráče k těm nejlepším výkonům. Teď už se ale vrhněme na to, jak to vlastně dopadlo a kdo jsou nejlepší domácí hráči v PC hrách!

RoG Masters Season #4 League of Legends

Na FINALS jsme byli svědky něčeho, s čímž málokdo počítal - až na fanoušky-srdcaře snad nikdo. První semifinále v podstatě proběhlo dle předpokladů a Dark Tigers vydrtili Inside Games, avšak to druhé již bylo o něčem jiném. Favorité z Fraternitas totiž museli spolknout pořádně hořkou pilulku, když nestačili na černé koně z eXtatus. Ti se pak dále vezli na vítězné vlně, ve finále zničili i Dark Tigers a mohli slavit historický titul. Co se dělo poté, tomu by snad nikdo nevěřil. Takové bouřlivé oslavy fanoušků totiž naše domácí scéna rozhodně nepamatuje.

Konečné pořadí

 1. eXtatus
 2. Dark Tigers
 3. Fraternitas
 4. Iside Games

RoG Masters Season #3 Counter-Strike: Global Offensive

Druhou a zároveň poslední týmovou hrou na ASUS FINALS 9 bylo klání v CS:GO, které se každou sezónou dostává o jeden stupínek vzhůru. Tentokrát jsme měli možnost vidět vskutku perfektní a dramatické zápasy, u nichž byl vždy přítomen obhájce titulu z minulé sezóny - eSuba. Tomu se ovšem bohužel vůbec nedařilo a na akci si vybral smůlu na rok dopředu. Prohrál totiž jak v semifinále proti Majestic Lions, tak i v souboji o 3. místo proti Gunrunners. V každém případě to byly výtečné duely, které stojí za to. Celou soutěž pak opanoval kádr nEophyte, vítěz prvního RoG Masters, jež tak znovu usedl na trůn.

Konečné pořadí

 1. nEophyte
 2. Majestic Lions
 3. GunRunners
 4. eSuba

HyperX Národní Hearthstone, Quake Live a StarCraft liga

Duelové turnaje se nesly v duchu neporazitelných šampiónů. Slovenský stratég Radovan "bluecheese" Viselka nedal šanci žádnému soupeři a radoval se již potřetí z prvenství ve StarCraftu. Podobně střelec Martin "brejk" Nepraš obhájil titul, ale nebylo to zadarmo, protože ho jeho soupeř oskino slušně potrápil. Premiérovou karetní bitvu v Hearthstone poté dokázal proměnit ve zlato hráč Jan "Mirrari" Jestříbek.

Konečné pořadí NSL9

 1. Radovan "bluecheese" Viselka
 2. Ondřej "nExt" Herman

Konečné pořadí NHL9

 1. Jan "mirrari" Jestříbek
 2. Marek "Melane" Zábran

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný