14. června 2016 00:49
Adam Vala

VIDEO: Tajemství prozrazeno! Víme, na jaké Star Wars hry se můžete těšit

Další blog z veletrhu E3 je tady a přináší kromě odpovědi na palčivou otázku také všechny dojmy, včetně jednoho nečekaného koncertu!

Veletrh E3 sice podle kalendáře začíná až dnes, ale jak už stalo tradicí, předcházejí mu tiskové konference velkých firem. Novináři se po dva dny chovají jako mravenci, kteří se za pomoci taxíků a přistavených autobusů (v tom lepším případě) vozí po městě, čekají v obrovských frontách, ukazují své pasy, pak zase čekají ve frontách a někdy se ani nedostanou dovnitř. Jo, přiznávám, selhal jsem, a to hned u té první konference, která mě letos čekala.

Tři hodiny čekat je normální...

Vývojáři z EA se letos oddělili od zbytku stáda a uspořádali v LA vlastní akci, rozhodli se v ní ale namixovat hráče a novináře, což obvykle nikdy nedopadá dobře. Výsledkem byl neřízený chaos, zbytečné čekání ve frontě, předbíhání a groteskní situace, kdy mezi lidmi s visačkou Host stál uznávaný analytik Michael Pachter. Aspoň rozdal podpisy, mně tedy ne, aby bylo jasno, ale přesto organizace neprobíhala vůbec dobře. Nakonec jsem zůstal stát s několika nešťastlivci pod obrovským výfukem klimatizace z kuchyně přilehlého podniku a chtělo se mi (ne z těch her) zvracet. Fajn, dovnitř jsem se dostal po tiskovce a mohl si aspoň něco zahrát.

To něco nebyl Battlefield, alespoň prozatím, ale můžu vám říct, že zážitek u fotbalu všechno vynahradil. Mexičan. Asi 25 let. Stojíme vedle sebe u stánku a děláme to, co dělají ostatní zpocení lidé v herních tričkách (!). Snažíme se hrát FIFA 17. Zatímco on drží ovladač patrně poprvé, byť je herním novinářem, já přemýšlím, jestli jde dát gól s brankářem. Ne, nechápejte mě špatně, nad nikoho se nepovyšuju a vedle byli lidi, kteří by mě rozsekali, ale vedle, chápete... Nakonec jsem to vzdal a zahrál si příběhový režim, což je jedna z novinek, kterými se lidé z EA Sports letos vyprsili.

Bethesda skóruje!

Hraní Titanfallu 2 na střeše LA Live bylo o poznání veselejší a můžu potvrdit, že byť hra nevypadá nijak extra vábně, příklon k týmovosti ji fakt dost šikne a já pevně věřím, že to s ní nedopadne jako s prvním dílem, potažmo s Evolve. Zapomenout na něco, co vystupuje nad hladinu úchvatnosti, je totiž na E3 hrozně jednoduché a s mírně provinilým pocitem jsem po jedné hře místo opouštěl. Následující tiskovka Bethesdy mi totiž změnila život.

Organizačně na tom byla druhá konference o pár procent lépe, i tak nám ale všem dali solidně pocítit, že E3 je hlavně o tom, abyste dostali úžeh a neměli co pít. Samotná akce, kam jsem se ke svému vlastnímu překvapení skutečně dostal, by byla určitě fajn – protože třeba Dishonored 2 nebo Quake Champions vypadají skvěle –, ale nesměl by vedle mě sedět chlapík, který s pravidelností vlastní švýcarským hodinkám vystřeloval své ruce k nebesům pokaždé, když se na plátně objevilo cokoliv, co jeho hlava vyhodnotila jako dostatečně krejzy. Dostal jsem do držky dvakrát a potřetí málem, díky za to!

Mluvil jsem ale o tom, že mi tahle konference změnila život, takže to nebudu dlouho napínat. Věřte nevěřte, občas se na párty po tiskovce dějí zajímavé věci. A teď nemyslím to, že někdo hodí šavli nebo se přejí krůtích stehen (která byla k mání... ano, celá), ale že vývojáři pozvou třeba... kapelu Blink 182, aby zahrála pár písniček. Mé punkrockové srdce zaplesalo, samozřejmě došlo i na náležité ocenění videoher slovy jako "shit" "that stuff" apod. a hlavně se hrálo. Takže mi snad prominete, že před tou vší prací jsem se trochu odreagoval. A abyste neřekli, tady máte další COOL Games s dojmy z tiskovky EA, Bethesda a další budou následovat.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný