21. března 2016 17:27
Adam Vala

TOP 5: Od utrhaných hlav po chuchvalce střev! Vybíráme nejkrvavější hry všech dob

Někomu by se mohlo udělat nevolno...

Hry nejsou jen zábava pro děti – najdou se mezi nimi pěkně nechutné kousky, které měly často i problémy s vlastním vydáním v některých zemích. Občas se to neobešlo bez soudních tahanic, ale podstatné je, že tu jsou a slouží jako hodně čvachtavá látka pro podobné články, který pro vás máme dnes. Jdeme na pět nejnechutnějších her historie a není bez zajímavosti, že jde převážně o starší kousky, které vycházely v době, kdy ještě v televizi mohla běžet Česká soda.

1) MORTAL KOMBAT

Těžko bychom mohli mluvit o brutálních hrách, kdybychom nezmínili bojovkovou sérii Mortal Kombat. Zatímco film byl vcelku nezávadný, hry už odnepaměti obsahovaly nejrůznější komba a fatality, které z nich činily v očích mnoha rodičů čiré zlo. Abyste měli představu, mrkněte se na video z nejnovějšího dílu.

2) MANHUNT

O téhle hře se ve své době mluvilo jako o tom nejhnusnějším, co si můžete zahrát. Ne snad proto, že by hra měla ošklivou grafiku, ale jednoduše proto, že násilí v ní vyobrazené bylo zcela bezdůvodné a jednoduše až příliš brutální. Psychologové bili na poplach a hra byla v některých zemích zakázána.

3) POSTAL

Na podobné vlně jako Manhunt se vezl i Postal – zprvu izometrická akce, posléze first person střílečka, ve které jste mohli například napíchnout kočku na samopal a použít ji jako tlumič. Je to hnus, stejně jako močení na mrtvoly, případně jejich podpalování.

SOLDIER OF FORTUNE

Ačkoliv legendární Soldier of Fortune nenabízí z dnešního pohledu realistickou grafiku, ve své době způsobil rozruch. Nebožákům ve vašem zaměřovači jste mohli ustřelovat prsty, případně větší části těl a některé pasáže nebyly vůbec jednoduché. I tak se ze Soldier of Fortune stal hit a na hru se vzpomíná i díky jiným kvalitám, nežli je bezprizorní násilí.

PHANTASMAGORIA

Pokud hledáte krále goru a brutality, pak vás odkážeme na sérii Phantasmagoria. Na první pohled vás zaujme svým zpracováním – jde o adventuru s živými herci, hned v zápětí ale narazíte na opravdu nepochopitelné momenty. Třeba jako smrt udušením střevy, které vám někdo přes plechový trychtýř cpe do chřtánu…

Adam Vala

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný