21. března 2016 17:27
Adam Vala

TOP 5: Od utrhaných hlav po chuchvalce střev! Vybíráme nejkrvavější hry všech dob

Někomu by se mohlo udělat nevolno...

Hry nejsou jen zábava pro děti – najdou se mezi nimi pěkně nechutné kousky, které měly často i problémy s vlastním vydáním v některých zemích. Občas se to neobešlo bez soudních tahanic, ale podstatné je, že tu jsou a slouží jako hodně čvachtavá látka pro podobné články, který pro vás máme dnes. Jdeme na pět nejnechutnějších her historie a není bez zajímavosti, že jde převážně o starší kousky, které vycházely v době, kdy ještě v televizi mohla běžet Česká soda.

1) MORTAL KOMBAT

Těžko bychom mohli mluvit o brutálních hrách, kdybychom nezmínili bojovkovou sérii Mortal Kombat. Zatímco film byl vcelku nezávadný, hry už odnepaměti obsahovaly nejrůznější komba a fatality, které z nich činily v očích mnoha rodičů čiré zlo. Abyste měli představu, mrkněte se na video z nejnovějšího dílu.

2) MANHUNT

O téhle hře se ve své době mluvilo jako o tom nejhnusnějším, co si můžete zahrát. Ne snad proto, že by hra měla ošklivou grafiku, ale jednoduše proto, že násilí v ní vyobrazené bylo zcela bezdůvodné a jednoduše až příliš brutální. Psychologové bili na poplach a hra byla v některých zemích zakázána.

3) POSTAL

Na podobné vlně jako Manhunt se vezl i Postal – zprvu izometrická akce, posléze first person střílečka, ve které jste mohli například napíchnout kočku na samopal a použít ji jako tlumič. Je to hnus, stejně jako močení na mrtvoly, případně jejich podpalování.

SOLDIER OF FORTUNE

Ačkoliv legendární Soldier of Fortune nenabízí z dnešního pohledu realistickou grafiku, ve své době způsobil rozruch. Nebožákům ve vašem zaměřovači jste mohli ustřelovat prsty, případně větší části těl a některé pasáže nebyly vůbec jednoduché. I tak se ze Soldier of Fortune stal hit a na hru se vzpomíná i díky jiným kvalitám, nežli je bezprizorní násilí.

PHANTASMAGORIA

Pokud hledáte krále goru a brutality, pak vás odkážeme na sérii Phantasmagoria. Na první pohled vás zaujme svým zpracováním – jde o adventuru s živými herci, hned v zápětí ale narazíte na opravdu nepochopitelné momenty. Třeba jako smrt udušením střevy, které vám někdo přes plechový trychtýř cpe do chřtánu…

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný