11. května 2016 10:39

TOP 5 herních sérií všech dob, které chceme hrát donekonečna!

Předem váš ujišťujeme, že jsme vynechali sérii Call of Duty!

Jen jedna věc je lepší než skvělá hra – více skvělých her. A přesně to máme rádi i na úspěšných herních sériích. Pokusili jsme se proto pro vás vybrat pětici těch nejlepších, co nejvíce formují historii herní scény. Zjistili jsme při tom ale, že vybrat skutečně pouze takové kvinteto nebude vůbec nic snadného. Vybrali jsme správně?

5. místo: Final Fantasy

Japonská exotika, poutavé příběhy, silné charaktery, a to vše zabalené ve svůdném akční balení. Přesně taková je možná vůbec nejslavnější video-herní série všech dob. Poslední Final Fantasy vyšlo pod pořadovým číslem XV., spolu s mnoha datadisky a různými mimořádnými přídavky však her této značky vzniklo ještě více. Jediný důvod, proč ji nevidíme v žebříčku výše, je skutečnost, že na PC vyšla jen část her ze světa Final Fantasy. Jinak jde zejména o konzolovou sérii.

4. místo: Assassin’s Creed

Vsadíme psa i s boudou, že v Ubisoftu v roce 2007 netušili, jaký hit tehdy stvořili. Assassin’s Creed od prvotního souboje zabijáků a templářů viděl mnoho dalších bitev, a to v bezpočtu dalších kulisách. Všechny díly téhle fantastické stealth akční adventury (a často vyloženě akční hry) navíc vyšly na PC, pouze s výjimkou kousků speciálně stvořených pro smartphony a přenosné konzole.

3. místo: Diablo

Snad se ani nezdá, že již to jsou čtyři roky, kdy světlo světa spatřil poslední díl ze zatím trojdílné série zběsilého RPG Diablo. Blizzard přitom všemi třemi díly Diabla dokázal, že umí. Náš tip? Pokud jste si na příklad vyřadili na chatu starý počítač, nainstalujte si do něj Diablo II z roku 2000. Technicky nenáročná hra, která je však stále super.

2. místo: Fallout

O významu falloutí herní série nevypovídá nic lépe, než s jakou dychtivostí byl očekáván její poslední díl, který nakonec vyšel v loňském roce. Postapokalyptická atmosféra je prostě vděčná a když se spojí s návykovým herním systémem, nelinearitou pohybu v herním prostředí a mutanty, není co řešit!

1. místo: Grand Theft Auto

Nezlobte se na nás, ale těžko jsme mohli zvolit jinou herní sérii. GTA svou přímočarostí a občasnou brutalitou šokovalo již svým prvním dílem v roce 1997, již tehdy sepisovaly nešťastné matky petice na stažení této hry z prodeje. K tomu naštěstí v civilizovaném světě dosud nedošlo. Naopak, herní série GTA patří mezi nejdotaženější a taky nejúspěšnější herní značku všech dob a nevypadá to, že by ji mohl někdo v dohledné době sesadit z trůnu.

Máte za to, že jsme se při našem výběru v něčem sekli? Není možné! Náš výběr je zaručeně nejvíc nejlepší na světě. Pokud jsme však přeci jen opomněli jinou, lepší sérii, dejte nám to vědět do komentářů!

Ondřej Najman eSuba.eu

Sdílejte článek
Štítky Grand Theft Auto Řád templářů Ubisoft Entertainment Assassin's Creed Fallout top 5 Cool výběr Ondřej Najman

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný