27. dubna 2016 21:13

Světová cosplay show už tento víkend v Brně!

Mysleli jste si, že Brno je jen město bez metra, Špilberk a Kometa? Noup! Tenhle víkend se na tamním výstavišti uskuteční jeden z největších českých Conů - Animefest!

Nejstarší a zároveň největší samostatný festival zábavy pro mladé, to je Animefest! Letošní ročník proběhne už tento víkend na brněnském výstavišti v pavilonu A a pokud se na tenhle nářez plný mangy, anime, Japonska, soutěží, přednášek a workshopů chystáte, neměli byste opomenout navštívit i světovou soutěž cosplayerů!

Není to jen o Anime!

Animefest ale není jen o asijské kultuře, na Výstavišti budou připraveny i desítky počítačů od společnosti SkillCraft, kde si můžete zasoutěžit v League of Legends a nebo třeba v HearthStonu! Pokud neholdujete počítačům, tak bude k dispozici FIFA nebo Mortal Kombat! A pokud jste spíš fanoušci mobilů, tak na místě budou k dispozici i nejnovější HTC 10! Posezení u hraní vám, jak už je zvykem, zpříjemní luxusní herní křesla DXRacer.

Cosplay World Masters Kvalifikace

Na Animefestu také proběhne nejdůležitější akce roku 2016 pro českou cosplay komunitu. Díky SkillCraftu se zde v sobotu 30.4. totiž budou cosplayeři všech druhů a zaměření moci kvalifikovat na CWM, které proběhne v květnu v Portugalském Lysabonu. Ten nejlepší cosplayer, který předvede svůj um a skill ve výrobě cosplaye na pódiu, se pak v Portugalsku setká se slovenskou zástupkyní Kaminari, jenž se na mistrovství kvalifikovala z Y-Games. Aby to nebylo málo, na místě bude probíhat i kvalifikace na Euro Cosplay do Londýna. Pokud se vám nepodaří se do Brna dostat osobně, nezoufejte. Cosplay soutěže budou živě streamované na Youtube.

Zahraniční celebrity

Že je Animefest známý nejen u nás a na Slovensku dokazuje počet známých zahraničních hostů, kteří se přijedou podívat až do Brna. Převážná většina z nich pak zasedne v porotě obou Cosplay soutěží. Na akci tak potkáte například Cosbabe, Veve, Aonir, Starbit či autora knižnch publikací o Anime, Andrew Osmonda.

Tvorba Ren'ai hry

Soutěžit se bude i v tvorbě Ren'ai her. Úkolem soutěžících bude vytvořit počítačovou hru s prvky japonské mangy nebo anime. Na pomoc si účastníci soutěže mohou do svého týmu přizvat až čtyři pomocníky a samozřejmě je povoleno hru nechat vyzkoušet libovolné množství testerů. Zajímavé ceny, nehynoucí sláva a vděk hráčů vás rozhodně neminou.

Populární pořady na Prima Cool