3. března 2016 11:14

První den z Katowic za námi, co nás čeká dnes?

První den herní den v Katowicích se týkal především akční pecky Counter Strike: Global Offensive a také StarCraftu 2. Co zajímavého se stalo?

Ve hře Counter Strike: Global Offensive se ve včerejších odpoledních hodinách odehrála skupina A, kde jsme měli možnost vidět i slovenského zástupce. Ladislav "GuardiaN" Kovács už přes rok hraje a táhne ukrajinské Natus Vincere za lepšími výsledky a v poslední době to vypadá, že se mohou stát i nejlepším týmem světa. Jeho tým ale nevstoupil do turnaje dobře, hned v úvodu si Na'Vi ztížili situaci, když prohráli jak s obhájci titulu fnatic, tak i se stále zlepšujícími se Luminosity Gaming.

Naproti tomu již zmínění fnatic a Luminosity přejeli své soupeře a teprve vzájemný zápas rozhodl o tom, že se tým z Brazílie posunul do semifinále, zatímco na švédské reprezentanty čeká ještě čtvrtfinále.

Dodejme, že loňští finalisté z NiP Gaming letos nedokázali postoupit ani ze skupiny. Jejich výkony jsou nepřesvědčivé a padající forma se jich tak drží i v roce 2016. Jestli se z toho vyhrabou, to zjistíme až na DreamHack Masters v Malmö!

Ve hře StarCraft 2: Legacy of the Void se pak hraje jednoduchý pavouk, kdy pokud prohrajete 3 mapy v jednom zápase, vypadáváte. Během prvního hracího dne se dařilo, jak jsme předpokládali, hráčům z Asie, domácího Polska a Francie. Korejský Polt neměl problém s němcem Lambem, nejlepší polský hráč MaNa pak přejel kazašského reprezentanta PiLiPiLi a francouzská jednička MarineLorD porazil jasně američana puCK-a 3-0.

Nejzajímavější zápas pak nabídl souboj Bunny - Has, kdy prvně jmenovaný dánský reprezentant odolával borci z Thajwanu až do páté, rozhodující mapy.

Už dnes sledujte na našich stránkách další informační servis z Intel Extreme Masters Katowice!

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool