1. července 2016 09:23
Adam Vala

Od prsou na zádech až po benzín zadara! 5 nejdivnějších herních reklam všech dob

Ach ty reklamy...

I přes to, že se mohou videohry pochlubit opravdu silnými finančními výsledky a zároveň s tím i respektovanou pozicí, pořád jsou vedle filmů či knih velmi mladým zábavním artiklem. Není proto divu, když to marketingová oddělení někdy opravdu přeženou a naservírují reklamu, která je za hranicí vkusu. Co vkusu, za hranici přijatelnosti! Vybrali jsme pro vás pět kousků, na které se jen tak nezapomíná!

Daikatana – Staňte se Romerovou děv*ou

Nechvalně proslulá střílečka Daikatana byla promována coby nejúžasnější hra všech dob. Její tvůrci proto neváhali a připravili plakát, ve kterém dávají jasně najevo, že se z nás všech stanou dě*ky hlavního designéra hry Johna Romera. No, dopadlo to přesně naopak – ze hry měli všichni srandu a Romero se na několik let zahrabal pod kámen.

PlayStation VITA – Holka s prsy na zádech

Jak jinak promovat funkci přenosné konzole, než pomocí děvčete? V Sony potřebovali dát najevo, že nová PS VITA bude mít dotykovou plochu i na zadní straně… Ach jo!

Dead Space – Vaše máma to neschvaluje!

V dětství jsme dělali všechno, co nám rodiče zakázali, jako marketingový tah ale reklama na hororovou akci Dead Space nepůsobí zrovna přesvědčivě. Každopádně, jak říká paní ve videu, ona je jen rodinný příslušník, VYPNĚTE TO!

Mercenaries 2 – Benzín zadara

Zkuste si otevřít benzinku a nabízet pohonné hmoty zdarma. Co se tak asi stane? No, hádejte! Přesně! Všude se objeví naprosto vyšilující lidé, kteří se začnou u stojanů mlátit hadicemi. A to přesně se stalo na vybraných benzinkách v USA a Spojeném království, kde si vývojáři přišli zapromovat hru Mercenaries 2. Celou srandu musela rozhánět policie, bravo!

PlayStation Portable

A na závěr opět Sony – jak vidno, v marketingových týmech sedí divní lidé, nebo prostě Japonci. Zatímco na Vitu lákala čtyřprsá slečna, předchozí handheld PSP promo byl obalen rasistickým plakátem. S příchodem bílé verze konzole totiž dala Sony jasně najevo – ŽE BÍLÁ JE LEPŠÍ NEŽ ČERNÁ!!!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný