28. června 2016 14:51
Adam Vala

Od Minecraftu po GTA! 5 videoherních rekordů z Guinessovky, které můžete teď hned pokořit!

Některé rekordy existují jen proto, že nikoho ani nenapadne je pokořit. Teď máte šanci!

Hry jsou samy o sobě soutěžemi – soupeříte s časem, umělou inteligencí, anebo s ostatními hráči. Není proto divu, že při tom všem vznikají cíleně i čistě náhodně nejrůznější rekordy, určené k tomu – hádáte správně – aby byly opět pokořeny. Pokud vás dráždí pomyšlení, že v něčem můžete být (alespoň na chvíli) nejlepší, řiďte se naším seznamem sedmi rekordů, které můžete začít ihned překonávat.

GTA 4 – Nejdelší pronásledování se šesti hvězdičkami

Oblíbenou taškařicí napříč celou sérií GTA je jednoznačně honička s policisty. Pokud navíc budete dělat dostatečný nepořádek, postupně se vám jich na paty pověsí opravdu hodně, což je signalizováno šesti hvězdičkami v interface hry. Pokud chcete překonat rekord nejdelšího pronásledování bez úmrtí či zatčení, budete se muset snažit 16 minut a 16 sekund. Ano, přesně tohle je údaj, který je zapsán v Guniessově knize rekordů, nevypadá nepřekonatelně!

Super Mario Bros – Nejvyšší skóre

Od GTA ale k něčemu klidnějšímu – pokud patříte ke starším hráčům, určitě vzpomínáte na doby strávené u Maria. Právě teď je proto nejlepší čas k tomu, abyste se pokusili o překonání nejvyššího zaznamenaného skóre, které podle knihy rekordů činí 1 435 100 bodů. Něco takového přece musíte zkusit, klidně i díky glitchi ve světě 3-1… Ale víc vám radit nebudeme.

Tomb Raider – Nejvíce screenshotů ze hry

Tohle je pravděpodobně ten nejjednodušší rekord k pokoření – podle Guniessovy knihy rekordů si totiž někdo vyfotil hru Tomb Raider z roku přesně 10tisíckrát, což byste mohli s automatickým screenshotovacím nástrojem zvládnotu taky, no ne?

Minecraft – Nejdelší vzdálenost ujetá na praseti

Už nějakou dobu lze v Minecraftu sedlat zvířata, a to včetně prasátek. Takže pokud byste se chtěli začít projíždět po kostičkovaném světě a zároveň se zapsat mezi rekordmany, stačí vám ujet více než 667,03 kilometrů. Potřebujete na to přibližně 48 hodin a co je vůbec nejlepší – nemusíte tuto vzdálenost ujet najednou! Easy…

Saints Row The Third – Nejvíce ukradených aut za minutu

Některé rekordy existují jen proto, že se je ještě nikdo nesnažil pokořit a i ten poslední z našeho seznamu naznačuje, že mezi vámi sedí rekordmani. Pokud totiž stihnete ve třetím díle značně přestřelené akce Saints Row ukrást za minutu více než 11 aut, máte vyhráno a prvenství je vaše! Prostě stačí jen zablokovat velkou křižovatku a… Však, vy si poradíte!

Šťastný lov a dejte vědět, až za vámi přijede Guniessovská komise!

Adam Vala

Sdílejte článek
Štítky kniha rekord Minecraft Grand Theft Auto IV

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný