13. července 2016 14:55

OBHAJOBA: 5 důvodů, proč Pokémon GO mánie není konec světa, ale skvělá věc!

Zkuste se na celou věc podívat nezaujatě a budete žasnout, kolik dobrého se ve hře nachází!

Konec civilizace, sociálního života, dětských radovánek, nadějí… Takhle výhružně mluví lidé, kteří se rozhodli neakceptovat módní vlnu kolem Pokémon GO a pustili se do boje s něčím, co však ve výsledku nemusí být tak příšerně devastující pro současnou společnost, jak se může zdát. Pokémon GO je hra, momentálně jedoucí na obrovské vlně zájmu a je nepravděpodobné, že by z ní hráčům měkly mozky. Nabízíme vám 5 důvodů, proč byste měli brát trenéry pokémonů s nadhledem.

1) DŮVOD JÍT VEN

Pokémon GO je založen na tom, že vyrazíte ven, abyste prozkoumávali nová místa a nacházeli vzácnější pokémony. Už jen prostý fakt, že generace dětí a teenagerů, mnohými už zavržena s tím, že se nehne od počítačů, našla důvod, proč najednou chodit ven, klábosit o daném tématu a do určité míry zažívat i nějaké to dobrodružství, je v podstatě spásná.

2) LÉK NA OBEZITU

Druhý bod se s tím prvním velmi úzce pojí, ale pokud už někdo začne chodit ven a zničeho nic urážet kilometry – byť jen proto, aby se mu vylíhlo vejce – znamená to jednoznačný nárůst kondice a snížení problémů spojených s obezitou. Zejména ve Spojených státech si doktoři libují, kterak skokově narostl počet prochozených kroků mladých lidí. Teď jen, aby to vydrželo!

3) POKÉMON NENÍ NÁSILNÁ HRA

Patříte-li k těm, kdo mají hry za hloupé, nejlépe pak ještě násilné prostředky, které mají za následek degeneraci a narůstající agresi mladé generace, pak byste měli pochválit Nintendo za jejich práci na Pokémon GO. Tahle hra totiž není násilná, naopak učí hráče spolupracovat, buduje u něj schopnost nakládat s časem a dostupnými prostředky (nikoliv nutně finančními) a do velké míry jej socializuje.

4) DÍKY HŘE POZNÁTE SVÉ MĚSTO

Už vás taky někdo ve vašem rodném městě zaskočil otázkou, kde se nachází konkrétní ulice nebo nějaká významná budova? Zahrajte si Pokémon GO a my vám garantujeme, že za několik dní budete mít vaše nejbližší okolí prošmejděné křížem krážem. Jestli je tohle způsob, jak se sblížíte s místem, kde žijete, pak je to jedině další pochvala vývojářům.

5) ZHMOTNĚNÁ POHÁDKA

Posledním důvodem je pak čistá radost z toho, že se před vašima očima zhmotňuje pohádka, kterou jste hltali jako děti a ty současné si mohou úžasné prolnutí obou světů užít bez čekání. Neberte dětem, ale nakonec i dospělým jejich hry, Pokémon GO není zlo, které přišlo zničit civilizaci…

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný