30. března 2016 11:49

Konečně! V korejských školách zavádí hraní her místo tělocviku. Kdy to bude u nás?

Nebaví vás dělat kotrmelce nebo aerobik?

Chtěli byste mít na střední škole namísto hodin tělocviku hodiny progamingu? Pak si nakupte učebnice korejštiny a podejte si přihlášku na polytechnickou střední školu v Ahyeonu v Jižní Koreji. Právě tam totiž vedle jiných klasických sportovních týmů mají jeden neobvyklý. Totiž ten v elektronických sportech.

V asijských zemích nás máloco překvapí, ostatně nikde jinde neberou elektronické sporty tak vážně. Kromě toho, že progaming je na některých univerzitách studijním oborem (a to například na tokijské akademii pro anime), nyní se dostává i na střední školy.

V Ahyeonu založili svůj tým s názvem „Wanna B.“ v nejlepší MOBA hře dneška jménem League of Legends. Celý tým je placen, veden a podporován přímo střední školou. A tak namísto trénování házení na koš zasedají odpoledne studenti k počítačům trénovat LOLko. Místo tělocviku se mohou věnovat hernímu tréninku.

Zřízení týmu přitom podporuje i ředitel školy, který tvrdí, že děti, které jsou dobré v počítačových hrách, vynikají i v jiných oblastech. Budeme tedy zvědaví, kam se tento trend posune.

Myslíte si, že by se podobné týmy měly oficiálně zakládat a podporovat i na českých středních školách?

Stanislav Mikeš eSuba.eu

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný