18. února 2016 16:05
Adam Vala

Half-Life 3 už asi nikdy nevyjde! Valve bude raději vyvíjet hardware

Tohle není zrovna veselá zpráva...

Pokud jste ještě nepřestali doufat, že světlo světa někdy spatří třetí díl série Half-Life, pak pro vás nemáme zrovna dobrou zprávu. Už dlouho se spekuluje nad tím, že současný stav vývojářům z Valve vyhovuje – místo her provozují největší herní digitální obchod a ten jako přísun peněz bohatě stačí. Bohužel, další nepřímé potvrzení tohoto rozpoložení nyní přichází od designéra Robina Walkera, který pro Valve navrhnul ovladač Steam Controller.

V rozhovoru pro The Guardian Walker uvedl, že Valve bude mnohem raději vynakládat úsilí směrem k vývoji hardwaru, a to zejména proto, že na poli softwaru už fungují komunity a lidé si jsou ochotní navzájem pomáhat. Podobné kanály, jako je právě výše zmiňovaný Steam, by však podle Walkera mohly vzniknout i pro hardware a i z tohoto důvodu se chce Valve v tomto směru více angažovat.

Explicitně to tedy nemusí znamenat, že už Valve nikdy nevydá žádnou hru, naděje o rozšiřování rozběhnutých značek či plošném nasazení enginu Source 2 je ale zase o kus vzdálena.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný