13. května 2016 10:05

ESL Pro Finals: Hektický druhý den!

Turnaj ESL Pro League Season 3 Finals dnes pokračoval dalšími zápasy skupinové části. Ve třech best-of-three zápasech se rozhodlo o dalších dvou semifinalistech, kteří si o víkendu v Londýně rozdělí většinu z výhry, která tvoří 12 milionů korun.

Jako první nás čekal zápas dvou poražených týmů ze skupiny B a zároveň obrovských rivalů - týmů Liquid a Cloud9. Jako první se hrála mapa Dust 2, která byla vyrovnanější, než se čekalo. Zápas se dostal až do prodloužení, které dokázal dotáhnout do vítězného konce Team Liquid. Team Liquid dokázal také vyhrát na mapě Cobblestone stavem 16:10, díky čemuž si alespoň na chvíli prodloužil pobyt v Leicesteru.

Po krátké pauze následoval další zápas s reprezentanty Ameriky, tentokrát se ale setkali Brazilci z Luminosity a Kanaaďané z OpTic. Luminosity byli v tomto zápase jasnými favority, OpTic ale dokázali držet s momentálně nejlepším týmem světa krok. Luminosity své postavení dokázali potvrdit díky výsledkům 16:12 a 16:13. Brazilci si tak zajistili své místo v semifinále, kde se utkají s týmem, který má momentálně největší ambice sesadit Luminosity z pomyslného trůnu - s týmem Ninjas in Pyjamas.

Ve třetím a posledním čtvrtečním zápase se potkal vítěz prvního zápasu Team Liquid s ještě nedávno nejlepším týmem na světě, švédským týmem Fnatic. Švédi i přes absenci nejlepšího hráče loňského roku, Olofa “Olofmeister” Kajbjera, patří stále mezi nejlepší týmy světa, což potvrdili i v tomto zápase. Na mapě Cache nedali američanům sebemenší šanci a vyhráli 16:6. Mapa Mirage už byla vyrovnanější, Liquid dokonce první polovinu vyhráli 8:7. Ani toto ovšem Fnatic nezastavilo a díky dobře zvládnuté druhé polovině zvítězili 16:13 a v sobotu se utkají proti Francouzům z G2.

Zítra čeká hráče pauza kvůli přesunu z Leicesteru do Londýna, ale hned v sobotu se odehrají v komplexu Indigo at O2 Arena semifinálové zápasy ve složení G2 - Fnatic a NiP - Luminosity.

Dominik Bludský PLAYzone.cz

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný