12. dubna 2016 11:00

Češi válí doma i ve světě! Rozprášili konkurenci v nadupaných turnajích od Prahy až po Vegas

Jsme sice malá země, ale zato šikovná…

Je nás jen pár milionů, ale Jardu Jágra nebo Petra Čecha znají i na druhé straně zeměkoule. Teď jsme světu ukázali, že kromě klasických sportů vládneme i těm elektronickým! O příliv cenných kovů se tentokrát postarali profíci z klanu eSuba, kteří v posledních týdnech zažili doslova žně – zabodovali v USA, Británii, Francii i Maďarsku.

Oslavné ódy se nyní pějí hlavně na Mikuláše „pokrovac“ Dia, teprve šestnáctiletého hráče Hearthstone, který se kvalifikoval na prestižní turnaj Spring Championship od samotného Blizzardu v Las Vegas, kde vybojoval fantastické 3. - 4. místo oceněné 245 tisíci Kč a ukázal, že nepřijel pouze roztáčet kapesné do kasina.

A protože byl zrovna při chuti, hned o týden později si střihl i LANku Truesilver Championship v britském Birminghamu, kde si pro změnu odnesl 30.000 Kč za dělené 5. - 8. místo. Nemáme nejmenší pochyb o tom, že by s přehledem zvládl ukočírovat i Olafa na midu.

Konečně na nejvyšší zlatý stupínek vystoupala Counter-Strike: GO sekce v maďarském turnaji Infinity Csarnok LAN 30, kterým projela jako nůž máslem - eskadra pistolníků ztratila pouze dvě mapy. Stříbrnou medaili poté přihodil profesionální jezdec Trackmanie Marek „tween“ Pacher pro změnu z francouzského Gamers Assembly, kde v nervy drásajícím finále rozhodovaly setinky vteřiny a i Sebastian Vettel prý u obrazovky seděl jako přikovaný.

Všude dobře, doma nejlíp – i v naší kotlině se sbíraly cenné kovy, bez jediného zakopnutí si na Silesian Gaming Cupu v Benešově pro penaltu… pardon, pro zlatý pohár došel Lukáš „DiDa“ Černý ve hře FIFA a stříbro urval další karetní mág Nikolas „Swissking“ Kožlej na druhém konci republiky ve Wangl Championship turnaji v Ivančicích.

Dva kontinenty, pět zemí a šest skvělých úspěchů, to není špatné, co říkáte? Tak upalujte trénovat, ať se jednou do Vegas podíváte i vy!

Lukáš Volf eSuba.eu

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný