16. března 2016 10:48

Blíží se slavné vítězství počítačů! Herní konzole čeká soumrak a ústup ze slávy...

Pokud máte doma herní konzoli, možná už za pár let to bude historický kousek patřící do muzea...

Proč mít doma dvě zařízení, když všechno zvládne jeden šikovný univerzál? Jeden z manažerů Intelu Frank Soquia prohlásil na tiskové konferenci na IEM v Katovicích, že herní konzole dost možná za pár let zmizí trhu!

Důvod je prostý: současné generace počítačů jsou už natolik vyspělé, že není problém je propojit s více zařízeními včetně televize a hrát tak hry s ovladačem v tom nejvyšším rozlišení a v nejvyšších detailech. Odpadne pak důvod pořizovat si konzoli, když tutéž roli zajistí i nejnovější počítač, který může navíc sloužit jako multimediální srdce celé domácnosti.

Nejednalo se přitom o chvástání manažera počítačové firmy, která konzolemi z principu opovrhuje. V Katovicích totiž bylo možno vidět, co nejnovější počítače dovedou. A slova o konci herních konzolích tak nejsou vůbec přitažená za vlasy.

Tak například díky technologii Realsense bude možno vyvíjet hry, které budou reagovat na pohyb uživatele před obrazovkou. Díky této technologii si již dnes můžete ve hře NBA 2016 naskenovat svůj vlastní obličej a ten umístit na hráče ve hře. Hry se tak stanou více osobitějšími. Ostatně, kdo by se nechtěl vedle slavného basketbalisty vžít např. do role detektiva řešícího složité případy?

Co bylo ovšem v Katovicích nejzajímavější, bylo právě hraní ve vysokém rozlišení 4K. V tom počítače urazily obrovský kus cesty jsou na úplně jiném levelu než rychle zastarávající konzole. Pokud máte to správné herní vybavení, není problém si zahrát například nejnovějších Zaklínače v ukrutných detailech na obrovských 4K obrazovkách. Vše je přitom naprosto plynulé a poskytuje ultimátní herní zážitek.

Konzole mají sice výhodu nižší dotované pořizovací ceny, ale na počítače jsou levnější hry, v nichž nejsou započteny licenční poplatky pro výrobce konzole. Vyšší pořizovací cena se tak po učité době vyrovná a zbydou jen výhody silnějšího hardware, který jde navíc upgradovat.

Pokud jste hrdým vlastníkem herní konzole a nemíníte se jí vzdát, možná budete už brzy patřit mezi menšinu.

Souhlasíte, že budoucnost domácího hraní patří počítačům?

Stanislav Mikeš eSuba.eu

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný