11. července 2016 18:57
Adam Vala

5 zaručených tipů, jak uspět v Pokémon GO! Buďte nejlepší ze všech

5 zaručených tipů, jak uspět v Pokémon GO! Buďte nejlepší ze všech

Pokémon GO se stal instantním hitem na poli sociálně-explorativních her, ať už to znamená cokoliv. Bez ohledu na to, že hra ještě nebyla ani oficiálně spuštěna ve všech regionech (v Evropě se tak stane za pár dní), hrají ji díky návodům všichni. Pokud chcete být lepší než váš soused a pochytat je všechny, máme pro vás 5 nejdůležitějších tipů, jak na to!

1) ZBYTEČNĚ NEUTRÁCEJTE

Pokud už Pokémon GO nějakou dobu hrajete, určitě jste se začali potýkat s tím, že vám chybí Pokébaly. Bez nich nic neulovíte a hra se sama podbízí, abyste utratili nějaký ten peníz pro doplnění zásob. Nic z toho ale v úvodu dělat nemusíte - nebuďte líní a vyražte k PokéStopům, kde na vás čeká dostatek Pokébalů zdarma. Ušetřenou herní měnu pak raději utrácejte za důležitější věci!

2) SLEDUJTE LISTY!

Jedním z hlavních poslání Pokémon GO je snaha sesbírat všechny Pokémony, a k tomuto účelu budete muset prozkoumávat okolí. Na velké mapě si proto pečlivě všímejte míst, kde vyskakují zelené lístečky – znamená to, že na daném místě bude divoký Pokémon, kterého můžete chytnout!

3) EFEKTIVNÍ HÁZENÍ POKÉBALŮ

Až budete svého Pokémona chytat, zaměřte na něj a počkejte, až se zelený kroužek co nejvíc zmenší. Až v tu chvíli vystřelte prstem pokébal a užijte si nejvyšší možné pravděpodobnosti, divokého Pokémona získat pro sebe.

4) VYPNĚTE AUGMENTOVANOU REALITU

Jedním z prvků Pokémon GO je možnost zapnout kameru telefonu a nechat Pokémony objevit se ve vašem světě. Je to příjemná věc, můžete díky ní vytvořit hodně zajímavé screenshoty, jedná se však pouze o efektní blbinku, která je ve výsledku kontraproduktivní. Vybíjí vám baterku a lovení Pokémonů, včetně házení pokébalů je o poznání složitější a méně přesné.

5) VYHRÁVEJTE I BRAŇTE STADIÓNY!

Až ulovíte dostatek Pokémonů, díky jejich sladkostem je vytáhnete na vyšší evoluční třídu a začnete vyrážet za raritnějšími kousky, čeká vás dobývání stadionů všude kolem vás. Jen útok ale nestačí! Až dobudete některou z věží, kterou stráží Pokémon příslušníka jiné skupiny, nezapomeňte na místě nechat svého vlastního Pokémona, který bude schopný čelit podobným útokům. Zároveň také zpětně navštěvujte dobytá místa, sbírejte penízke a nechávejte na místech stále silnější Pokémony.

BONUSOVÝ TIP: KUPTE SI EXTERNÍ NABÍJEČKU

Sami už určitě víte, že tahle roztomilá hra šíleným způsobem žere baterku. Proto neváhejte a investujte do powerbanky – teď je ten nejvhodnější čas!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný