27. června 2016 11:23

5 nejbohatších e-sports týmů vás překvapí. Vládnou jim překvapivě hráči z Číny

Vydělávat si hraním je snem každého pařana a v současnosti je to pro ty nejlepší z nich i skutečností. Hráči, kteří patří do týmů v následujícím seznamu, rozhodně nouzí netrpí.

Turnaje se v posledních letech ohánějí až nesmyslnými částkami – jen v Dotě je možné si domů odnést doslova miliony dolarů. V žebříčku jsme tak přihlédli nejen k absolutní částce, ale také k výsledkům z poslední doby. Jedno je ale jisté – kdo nehraje Dotu, jako by nebyl! Ačkoli se za e-sportové velmoci berou USA nebo Jižní Korea, co se týče výdělků, jsou na tom nejlépe Číňané. V naší pětici mají hned tři zástupce.

Evil Geniuses

Naprostým titánem mezi progamingovými týmy jsou „Zlí géniové“. Vítězství v The International 2015 za 6,6 milionu dolarů by jim samotné stačilo na 1. místo v historickém žebříčku výher. Na svém kontě mají za dlouholeté působení na scéně navíc ale přes 500 úspěchů. S 12 miliony dolarů tak vedou o parník před svou konkurencí. Loni si vydělali nejvíc ze všech týmů a letos mají opět solidně nakročeno.

Cloud9

Mladší bratříček amerického týmu si na scéně rychle získal zvučné jméno. Loni se umístil „jen“ na 10. místě ve výdělcích, ale za 3 roky své existence již překročil hranici 3 milionů dolarů z téměř 300 turnajů. Se širokou základnou profíků, která se věnuje od Counter-striku až po Smash Bros, mají před sebou jistě mnoho dalších úspěchů.

Vici Gaming

Čínský celek je jedním z těch, co si na živobytí vydělávají hraním Doty. I jemu stačily necelé 3 roky na to, aby se vyhoupl do nebohatší pětky týmů. Vděčit mohou hlavně 2. místu z The International 2014 a 4. místu ze stejného turnaje o rok později. Tyto dva úspěchy totiž znamenaly pěkné 3 miliony dolarů.

Newbee

Další čínský klan, který se v podstatě exkluzivně věnuje Dotě a pořádně se mu to vyplácí – s 6 miliony dolarů jsou totiž druzí v historickém žebříčku za EG. Celých 80 % jejich jmění je přitom výsledkem jediného turnaje. Ano, pokud jste tipovali vítězství v The International, máte samozřejmě pravdu.

CDEC Gaming

Do třetice čínský tým, který se tentokrát soustředí již čistě na Dotu. Za něco málo přes dva roky si z turnajů odnesl přes 3 miliony dolarů, a to při pouhém počtu 19 turnajů. Jejich průměr na turnaj činí neuvěřitelných 175 000 dolarů. Průměr Evil Geniuses se přitom pohybuje někde u 20 000 dolarů. Pokud bude CDEC Gaming v tomto raketovém tempu pokračovat, jistě budou padat i další rekordy.

Zdá se, že profesionální hraní Doty bude brzy lákavější profesí než doktor nebo právník. A co ty, už trénuješ Dotu?

Lukáš Volf eSuba.eu

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný