11. září 2017 01:37

Nejlepší špionážní seriál posledních let má pokračování! Každou středu ve 20.15 vás na COOLu pohltí Černá listina: Vykoupení

Černá listina: Vykoupení (1) - upoutávka

Tajný agent Tom Keen pronásledoval v krimiseriálu Černá listina zločince a teroristy tak hrozivé a ďábelské, že o nich americká vláda neměla ani tušení. Teď ho naverbovala soukromá lukrativní vojenská organizace. V Halcyon Aegis se specializují na těžko splnitelné mise, se kterými nechce mít žádná vláda ani nadnárodní korporace raději vůbec nic společného. Tom, jeho tajuplná atraktivní šéfka Scottie Hargrave a elitní tým výjimečně schopných žoldáků a počíta

Tom Keen (Ryan Eggold) je zvyklý pronásledovat zločince a teroristy z Černé listiny, kteří jsou tak nebezpeční, hroziví a ďábelští, že o nich americká vláda nemá ani tušení. Jenže teď musí s některými z nich spojit síly! Toma naverbovala soukromá lukrativní vojenská organizace Halcyon Aegis. Specializuje se na příliš těžké a složité mise, se kterými nechce mít žádná vláda ani nadnárodní korporace raději vůbec nic společného. Její elitní tým je složený z bývalých kriminálníků, co se snaží napravit své minulé zločiny a najít vykoupení. A tak se Tom přidává k šéfce všech operací Susan „Scottie“ Hargrave (Famke Janssen), jež je stejně půvabná jako odvážná a chytrá. Ale musí také spolupracovat se smrtícím zabijákem a svým úhlavním nepřítelem Matiasem Solomonem (Edi Gathegi). Společně se všeho schopnou Nez Rowan (Tawny Cypress) a zručným hackerem Dumontem (Adrian Martinez) bojují na straně dobra, snaží se napravit nebezpečné křivdy, plní zdánlivě nesplnitelné úkoly a přitom doufají, že se jim podaří zachránit vlastní pošramocenou pověst i duši.

Zajímavosti:

 • Krimiseriál Černá listina: Vykoupení vznikl jako spin-off televizního hitu Černá listina. V něm se nejhledanější zločinec světa, který býval agentem Námořní vyšetřovací služby, po dvaceti letech na útěku nečekaně přihlásí FBI a nabídne pomoc s dopadením nejnebezpečnějších teroristů.
 • Černou listinu: Vykoupení vymyslel scenárista a producent Jon Bokenkamp, který je podepsaný také pod původní Černou listinou.
 • Všichni hlavní hrdinové Černé listiny: Vykoupení se nejdříve objevili v seriálu Černá listina.
 • Tom Keen (Ryan Eggold) patří k nejdůležitějším postavám Černé listiny, v seriálu je od úplného začátku a objevil se v 80 epizodách.
 • Susan „Scottie“ Hargrave (Famke Janssen) se poprvé objevila ve 20. epizodě třetí řady Černé listiny. Později jsme ji mohli vidět ještě v dalších třech dílech.
 • Matias Solomon (Edi Gathegi) byl v Černé listině úhlavním nepřítelem Toma Keena a postupně se objevil ve 13 epizodách.
 • Nez Rowan (Tawny Cypress) se objevila ve čtyřech epizodách Černé listiny.
 • Dumont (Adrian Martinez) se poprvé představil ve 22. epizodě třetí řady Černé listiny.
 • V Černé listině: Vykoupení zároveň nechybí hvězdy seriálu Černá listina: Zvláštní agentka FBI a Tomova manželka Liz Keene (Megan Boone) se objevuje ve dvou epizodách. V jednom dílu se objevuje ředitel protiteroristické centrály FBI Harold Cooper (Harry Lennix).
 • V Černé listině: Vykoupení se pravidelně objevuje herec Terry O’Quinn, který se proslavil rolemi v seriálech Havaj 5-0 a Ztraceni.
 • Hlavní hrdina Tom Keen měl podle původního plánu zemřít hned v první epizodě Černé listiny. Producenti seriálu si to rozmysleli, ale zároveň uvažovali o tom, že ho místo toho zabijí na konci první řady. Ani to se nestalo, ale i poté si pořád pohrávali s myšlenkou, že Toma dříve nebo později odstraní. Důvodem, proč na to nikdy nedošlo, je to, že Tom měl v seriálu čím dál důležitější roli.
 • Tvůrci popisují Černou listinu jako policejní krimiseriál a Černou listinu: Vykoupení jako špionážní thriller na pokračování.

Postavy:

Tom Keen (Ryan Eggold) Inteligentní, charismatický a nebezpečný tajný agent plynně mluví mnoha světovými jazyky. Má schopnost rychle splynout se svým okolím a zapadnout v jakémkoli prostředí.

Ryan Eggold Americký herec se narodil 10. srpna 1984 v Kalifornii. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Černá listina, Černá listina: Vykoupení a 90210: Nová generace. Kromě herectví se věnuje také muzice: skládá písničky, hraje na kytaru a piano a zpívá ve skupině Eleanor Avenue.

Susan „Scottie“ Hargrave (Famke Janssen) Šéfka mezinárodní soukromé lukrativní vojenské organizace Halcyon Aegis je půvabná, odvážná a nesmírně chytrá. Co se ale skrývá za jejími vysokými ambicemi ve vedení společnosti?

Famke Janssen Nizozemská herečka, režisérka, scenáristka a bývalá modelka se narodila v roce 1964. Proslavila se rolemi ve filmech Zlaté oko, X-Men, X-Men 2 a X-Men: Poslední vzdor. Zahrála si manželku hlavního hrdiny ve filmech 96 hodin, 96 hodin: Odplata a 96 hodin: Zúčtování. Objevila se v seriálech Černá listina: Vykoupení, Plastická chirurgie s.r.o. a Vražedná práva. Mluví plynně anglicky a francouzsky. Učila se německy. Jejími sestrami jsou herečka Marjolein Beumerová a režisérka Antoinette Beumerová. V roce 2008 byla jmenována velvyslankyní dobré vůle Společenstva národů. V roce 2016 kritizovala Hollywood za sexistický přístup vůči starším ženám, když nebyla obsazena do filmu X-Men: Apokalypsa. Je rozvedená.

Matias Solomon (Edi Gathegi) Okouzlující sympaťák je ve skutečnosti smrtícím zabijákem a žoldákem bez skrupulí. Pracuje pro toho, kdo mu nabídne více peněz. V minulosti byl Tomovým úhlavním nepřítelem.

Edi Gathegi Keňsko-americký herec se narodil 10. března 1979 v Nairobi. Objevil se v Twilight sáze a v seriálech Černá listina, Černá listina: Vykoupení a Dr. House. Vyrůstal v Kalifornii. Na škole hrál basketbal, ale kvůli zranění kolena musel přestat. Herectví se začal původně věnovat proto, aby se zbavil deprese a přišel na jiné myšlenky.

Nez Rowan (Tawny Cypress) Specialistka na zbraně a výbušniny se zkušenostmi z armády je rozenou bojovnicí. Je důvtipná a málomluvná. Má složitou minulost, která by ji mohla v budoucnu nepříjemně ohrozit.

Tawny Cypress Americká herečka se narodila 8. srpna 1976 v New Jersey. Objevila se v seriálech Černá listina: Vykoupení, Domek z karet, Hrdinové a Vzpomínky. Její matka je maďarsko-německého původu.

Dumont (Adrian Martinez) Bývalý legendární hacker dokáže prolomit i nejpřísnější bezpečnostní opatření. Zajišťuje „pozemní“ podporu pro celý tým. Je to optimista se zábavně oplzlým smyslem pro humor.

Adrian Martinez Americký herec a komik se objevil v seriálu Černá listina: Vykoupení nebo ve filmech Focus a Walter Mitty a jeho tajný život. Věnuje se také divadelnímu herectví a je členem divadelní společnosti LAByrinth Theater Company.

Černá listina: Vykoupení na Prima COOL běží každou středu ve 20.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný