10. srpna 2017 14:22

Tohle je 6 nejnapínavějších filmů, které se odehrávají v reálném čase! Viděli jste je všechny?

24 hodin: Nezastavitelný (2) - upoutávka

24 hodin není osamoceno.

Pondělí večer bude opět patřit novému dílu seriálu 24 hodin: Nezastavitelný, který na Prima COOL začíná ve 20.15. Ačkoliv je značka 24 hodin na seriálové scéně unikátní, ve filmovém světě se i jiné bijáky pokusily nasimulovat (víceméně!) věrnou zápletku v reálném čase. Některé z šesti podobných filmů určitě sami znáte.

06) Lola běží o život

Ztracená taška s penězi a život přítele v ohrožení – pokud Lola včas nenajde první, přijde o to druhé. V klipově střižené Lole běžící o život na to má sotva 15 minut. Film však operuje hned s několika alternativními scénáři (děj si "loadne pozici"), díky čemuž může ukazovat real-time příběh, aniž by za chvíli bylo po všem!

05) Před úsvitem

Možná, že Před úsvitem není "napínavé" v tradičním smyslu slova. Co také za napětí očekávat od romantického filmu, v němž Francouzska a Američan přes noc chodí po Vídni? Snad v něm plynutí času není ani stoprocentně 1:1 jako v realitě. Jeho fanoušci mu to však s chutí odpustí – a jeho kritici budou mít zaručeně pocit, že dvě hodiny trvající biják jim subjektivně ukradl den života.

04) Telefonní budka

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů museli lidé při telefonování mimo domov vstoupit do takzvané "telefonní budky" – a právě v jedné z nich je odstřelovačem uvězněn i domýšlivý Colin Farrell ve stejnojmenném bijáku z počátku milénia.

03) Noční jízda

Noční jízda je prakticky totéž jako Telefonní budka, jenom již v éře mobilu a bez snipera – titulní hrdina s tváří Toma Hardyho tu však přesto stráví hodinu a půl na cestě mezi městy v dramatickém okamžiku jeho života. Právě rozkrývání, co se děje, je přitom napínavější než 9 z 10 moderních akčňáků!

02) Pohřben zaživa

Není zřejmě třeba inteligence držitele Pulitzerovy ceny, aby jednomu došlo, o čem snímek jménem Pohřben zaživa asi pojednává. Ryan Reynolds se zde po svém probuzení v rakvi naštěstí nahmatá i svůj mobil – jenže nemá nejmenší tušení, kde se nachází. Rozbíhá se proto závod s časem o to, jestli jej jeho známí z ústřižků předešlého dění najdou dříve, než mu dojde vzduch, anebo nikoliv...

01) Let číslo 93

Zřejmě dechberoucím pseudokumentálním stylem natočený Let číslo 93 o událostech z 11. září dosahuje strhujícího tempa třemi prvky: prolínáním několika různých linií, napínavou "story", jíž si tak nějak všichni asi pamatujeme, a reálným plynutím času. Výsledkem je po čertech dobré drama, které jako bonus může sloužit pro výuku dějepisu – a taková kombinace se stává jenom jednou za pár staletí!

Další premiérový díl 24 hodin: Nezastavitelný přijde již v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný