24. srpna 2022 06:00

Zářijová Pevnost slaví návraty králů

Jste připraveni na seriálového Pána prstenů?

„Na fantastiku, stejně jako na rock'n'roll, nebudete nikdy staří,“ říká Martin Fajkus a má pravdu. Na fakt, že je tohle číslo tak trochu narozeninové, narazíte na mnoha místech. A samozřejmě nejde začít jinak než poklonou muži, bez nějž by váš a náš časopis nikdy nebyl na světě.

Proto v této Pevnosti zaujímá čestné místo J. R. R. TOLKIEN a rovnou k němu přidáváme i první dvě stránky nejvyhlíženějšího seriálu dekády, PÁNA PRSTENŮ: PRSTENŮ MOCI. A protože, jak dobře víte z GeekZóny, letos slavil kulatiny Barbar Conan a jeho představiteli je polorovných pětasedmdesát, posvítili jsme si i na ARNOLDA SCHWARZENEGGERA.

A co seriálový SANDMAN? I u vás pecka? A taky jste plakali nad podivností RESIDENT EVIL: LÉK? V literárních ságách se pak dozvíte, že nově vychází bohatýr Ilja Muromec a jeho OCELOVÉ ŽEZLO od Ďura Červenáka.

Přítomen je ale také ILIDIAN, jedna z nejzajímavějších postav a nový kus od krále WarCraftu Williama Kinga. Povídkami pak přispěli Václav Vágenknecht a Barbora Vrobelová. Alexandrijskou společnost magického mládí představuje ATLASOVA ŠESTKA od Olivie Blake a Gene Wolfe bude mečem šířit MUČITELŮV STÍN.

Z malovaného světa mávají DRTILEB A KOSTIŘÍK, CASTAKA A METABARONOVY ZBRANĚ od Alejandra Jodorowského. ALIAS, CONQUISTADOR a DRAVEC. A pozor, teď zázrak: TOMÁŠ NĚMEC povstal z autorských mrtvých a přichází s románem ŽIVOT VÁLEČNÍKA a do budoucna si o něm řekneme mnohem víc!!!

Z deskovek volají po zahrání ČAROKNIHA, HARRY POTTER a CODEX NATURALIS. Historie nabízí kavkazského ostřáka SOSLANA. Comic-Con Junior představuje Michaela Shankse i Miroslava Táborského.

Pochopitelně víme, kde se co šustne na Prima COOL. A poslední pozvánka na PEVNOSTCON 2022 představí náš velký trumf v podobě bubnování DRUM CIRCLE a povíme si také víc o plánovaném IMPRODIVADLU a našich skvělých stánkařích.

Tak pojďte všichni slavit s námi. Dorazte na Zlíchov a ať se vám tohle číslo kromobyčejně líbí. Bylo dělané s láskou. Tak to máme ve zvyku už dvě kulaté dekády.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný