22. srpna 2017 17:40

Zářijová Pevnost odolává vlnám děsu...

Jste připraveni na To?

Září bylo vždy pro generace školáků měsícem děsu, kdy se vracelo pradávné zlo v podobě docházky, zkoušek a všech podobných strašlivostí. Takže je jen a jen logické, že tématem našeho čísla je To – legendární hororový monstrromán o partě děcek, která jednoho horkého léta stane tváří v tvář tomu nejhnusnějšímu příšerákovi, jakého kdy vymyslel král hororu Stephen King. Ovšem lidožravý klaun Pennywise je jen začátek, vzali jsme to od podlahy a vrhli se i na filmy podle Kingových dalších knih. Výživné čtení. Doporučujeme samozřejmě ke koupi časopisu přihodit i výkonnou lampičku pro prodlužující se večery a nechodit do sklepa. Hlavně pokud vám tam zatéká.

Ve Fokusu jsme vše „odlehčili“, takže vítejte na natáčení brutálního postapa Drsný spasitel podle slovutného románu ještě slovutnějšího Miroslava Žambocha. Mimochodem, natáčelo se na Junktownu, z kterého máme super fotky plné hračiček a udělátek… Všechny ty skvělé rekvizity nám vytvářejí oslí můstek (vlastně dva) k dalšímu dílu povídání o tom, jak si udělat steampunkový kostým, a pak k rozhovoru se steampunkovým komiksákem Joem Benitezem (autor skvělé Lady Mechaniky). A protože cosplayů není nikdy dost (stejně jako komiksů), máme pro vás i všechno podstatné o Comic-Conu v San Diegu a Comics Salónu a Istroconu v Bratislavě. A taky o letošním CONiáši.

V literatuře se podíváme krom recenzí a novinek na zoubek hlavně novému fenoménu z Ruska, který k nám přináší FANTOM Print – Rozkaz přežít slibuje parádní nářez. Máme tu ale i nového Doktora Who, další zajímavé young adult a pak podrobné ohlédnutí za restartem série Shannara – což se před premiérou druhé řady televizní adaptace populárních knih Terryho Brookse vyloženě hodí. V historii jsme zase propojili tzv. pomocnou vědu historickou zvanou genealogie s parádní detektivní sérií Steva Robinsona o hledání tajemství v seznamech předků… prostě opravdové stopy v krvi!

A mezi tím vším samozřejmě skvělé odreagování u našeho stripu i s Matracmanem, okouknutí toho nej na YouTube a jako bonus všechny podstatné novinky na Prima COOL! To musíte mít!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný