28. srpna 2019 06:08

Zářijová Pevnost míří ke hvězdám a vy s ní

Jste připraveni na sci-fi Ad Astra s Bradem Pittem?

Pořádných filmových scifíček je jako šafránu. A ještě méně těch, které mají opravdu ambice vyprávět velký příběh. Schválně, od Interstellaru, co vás napadne? Naštěstí se to teď změní, protože Brad Pitt si řekl dost a vyráží ke hvězdám. Najít před lety zmizelého otce, odhalit velká tajemství a třeba i zachránit svět. My u toho rozhodně nechceme chybět a nabízíme nejen vše podstatné o bijáku Ad Astra, ale i o dalších nebezpečích, kterým už naše planeta kdy ve filmech čelila. Jedno takové, byť maskované za rozverného klauna, nám ostatně nedalo spát už od chvíle, kdy se konečně podařilo důstojně zfilmovat opus magnum Stephena Kinga To. Tedy jeho část... Dokončení přichází až nyní a my jsme se při té příležitosti podívali Stephenu Kingovi pořádně na zoubek. Jako bonus pro vás máme i to nejlepší z jeho seriálových adaptací. U hrůzy se ještě zdržíme na oslavu Slunovratu a pak si to odlehčíme u rozhovoru s režisérem trhlého Iron Sky.

A pak už hurá do knižní sekce. Za sebe musíme vypíchnout především to, že nám Brandon Sanderson naservíroval třetí díl své skvělé série Archiv Bouřné záře. Meč přísahy je parádní čtení, které vám vystačí na celý podzim, a v zimě s ním můžete lovit medvědy. Prostě fantasy bichle jak se patří. Ale máme tu i lehčí záležitosti – strhující vyprávění o skutečné Mořské panně nebo Zaklínání světla Victorie Schwabové. Populární Theo Addair si odskočil od současné young adult k sympatické fantasy Na kraj světa, dozvíme se, co znamená Motýlí tyranie, jak si žily sestry Popelky a zhodnotíme českou fantasy Rituál, jejíž autoři nám dali i rozhovor. Pokud dáváte přednost obrázkům, doporučujeme povídání o skvělém komiksu Dobyvačné armády a pozvánku na návštěvu legendárního scenáristy a kreslíře Bryana Talbota.

V herní sekci si o pozornost říká především artbook k povedenému Kingdom Come: Deliverance a v historii vám Míla Linc řekne všechno, co potřebujete vědět o srpnu 1968 – furt to není tak dávno, abychom zapomínali (proto jsme také oslovili pár pořádných pamětníků, jako je Ondřej Neff nebo Jiří Walker Procházka). Nu a pokud je vám to všechno málo, máme pro vás i novou rubriku Hlas fandomu. A při tom všem se ještě dozvíte, co je nového na Prima COOL! Takže neváhejte a kupujte, čtěte a šiřte!!!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný