2. září 2016 14:41

YouTube přestal zpoplatňovat závadná videa! Vadí mu deprese, sprostá slova, ale také třeba akné…

Je to cenzura, nebo jen youtubeři vyvolávají zbytečnou hysterii?

Velcí youtubeři si začali hromadně stěžovat na nová pravidla, kvůli kterým jim spoustu videí přestalo nést peníze. Informace o tzv. „de-monetizování“ dostávají jednotliví tvůrci hromadně a často se týkají problémových videí, kde se mluví sprostě, nebo v nich nejsou ukazovány/probírány společensky přijatelné záležitosti.

Závadné video je označeno jako „nepřijatelné pro inzerenty“ a zejména pro kanály, které se zabývají reakčními kauzami, by to mohl být do budoucna problém. Vtip je ovšem v tom, že se žádná pravidla nezměnila a vše i s vyšším počtem označených videí funguje už dlouhou dobu.

Jediné, co YouTube skutečně změnil, je způsob, jakým autora o de-monetizaci upozorňují. Na druhou stranu ale mluvčí YouTube potvrdil, že skript je v posledních dnech trochu zuřivější a autoři mají šanci se proti podobnému postupu odvolat. Upozorňuje na to například i Total Biscuit, který trochu jízlivě komentuje hysterické komentáře svých kolegů. Zároveň také neplatí, že by videa s nevhodným obsahem na YouTube být nesměla, jen nepřinesou žádné peníze, čehož si už dříve všimnul další slavný youtuber Boogie2988.

Stále ovšem platí, že by měla být videa prostá osobních urážek, pomluv, pornografického materiálu, klamavé reklamy, nenávistných komentářů a výstupy podněcující rasismus, násilí nebo šíření poplašných zpráv. Za tohle všechno mohou být kanály v poslední instanci odstaveny, nebo kompletně smazány.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný