1. února 2018 10:29

6 nejdivnějších věcí, které našla v zavazadlech letištní kontrola. Jak se tam dostaly?

Lidé, co si sbalí fakt cokoli!

Čekání při odbavení zavazadel na letišti se občas promění v noční můru – pokud totiž kontrola lapí pasažéry s předměty jako z našeho seznamu, můžou se všem přítomným pořádně protočit panenky! Zjistěte, co nejdivnějšího letištní kontrola v zavazadlech opravdu našla…

6) Tygr

Obsluha odbavení jistě měla v rukou pořádnou škálu dild, análních kolíků nebo perverzních časopisů – jenže na těch vlastně není nic ilegálního. Jinak je to s malým spícím tygříkem, kterého našla kontrola v Bangkoku. Thajská dáma jej v zavazadle neměla omylem, ale snažila se jej propašovat k prodeji mimo zemi. Do druhého kufru umístila vycpanou hračku a doufala, že kontrola bude mít i živého tygra za plyšáka. Konec konců, byli od sebe prakticky k nerozeznání!

5) Lidské ostatky

Najít živé zvíře je přesto lepší než najít mrtvého člověka. Před pěti lety se kontrola ve Fort Lauderdale setkala při rentgenování zavazadla s čímsi, co nápadně připomínalo zbytky lidských kostí a zubů. Ostatky byly součástí hrnců naplněných pískem, které patřily dvěma ženským cestujícím. Když si na pasažérky posvítila policie s otázkou, proč přepravují lidské ostatky bez řádného papírování, obě tvrdily, že hrnce koupily na Kubě od pouliční věštkyně. Prý měly za cíl odlákat zlé duchy. Na odbavovací kontrolu to bohužel už asi neplatilo.

4) Lidské tělo

Tentokrát nejde přímo o nález uvnitř kufru, dvojice žen cestujících z Liverpoolu však přesto neprošla odbavením poté, co se podle policie snažily ze země propašovat nebožtíka. Manželka a dcera zesnulého na letiště přivezly muže na vozíčku a kontrole tvrdily, že starý pán spí. Policie však přesto pojala podezření a muže zkontrolovala – byl mrtvý. Obě dámy sice tvrdily, že musel zemřít právě během odbavení, prohlídka na pitevně však potvrdila, že nebožtík zemřel nejméně den předtím.

3) Dělová koule

Můžete v kurfu transportovat bombu omylem? Právě to se podařilo cestujícímu ve z Fort Lauderdale, jehož zadržení bylo promptně následováno vyklizením odbavovací haly, přivoláním pyrotechniků a zahájením vyšetřování podezřelé koule v jeho kufru. Ukázalo se, že muž si sebou vezl suvenýr z potápění k vraku lodi z 18. století. Jím převážená dělová koule však v sobě obsahovala výbušnou látku, která mohla přivodit zkázu celého letadla.

2) Živé dítě

Naopak poměrně kreativní způsob, jak převážet dítě bez vyrušování spolucestujících, zvolil pár cestující z Egypta do Emirátů. Přes kontrolu se totiž snažili propašovat pětiměsíčního chlapce ukrytého v příručním zavazadle. Další vyšetřování ukázalo, že pár přicestoval do Emirátů bez platného víza pro svého syna. Celníci jim dali šanci vše během dvoudenní čekačky na letišti vyřešit legálně, pár však zvolil „kreativnější“ řešení.

1) Smrtící hadi

V duchu kultovního snímku se Samuelem L. Jacksonem zachytila kontrola v Atlantě před několika lety zavazadlo, uvnitř něhož se ukrývalo na třicet smrtelně jedovatých hadů! Když je celníci spatřili skrze rentgen, nikdo neměl odvahu zavazadlo otevírat. Uvnitř kufru se však nacházeli i ptáci, což již kontrole poněkud nesedělo. Během pár momentů se ukázalo se, že smrtící hadi i ptáci uvnitř kufru jsou sami mrtví – a to je naopak perfektně legální. Vzdor obavám, že chemikálie využité při zachování těl zvířat by mohly ohrozit let, byl muž nakonec propuštěn i se svým znepokojivým nákladem.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný