27. ledna 2016 14:47

VIDEO: V Římě zakryli všechny nahé sochy, aby nepobouřili íránského prezidenta

Obchod je obchod!

Íránský prezidet Hasan Rúhání navštívil Řím a měl v něm mimojiné vyjednat miliardové obchody. Není tedy divu, že Italové ustoupili požadavkům jeho delegace a zakryli všechny nahé sochy v muzeu římského kapitolu. Jedná se přitom o obdivovaná díla z dob antiky nebo italské renesance.

Obě strany nakonec kontrakty za miliardy eur podepsaly a vzájemně si pochválily historické bohatství, když se prohlásily za "dvě supervelmoci krásy a kultury". Na společné večeři se pak na základě íránského protokolu nepodávalo víno ani žádný jiný alkohol.

V Itálii se zvedla vlna odporu, která však zapomněla například na zakrývání obnažených plakátů při návštěvě papeže v Turíně před sedmi měsíci. Tehdy se žádné protesty nekonaly.

Zahalování nahých soch přitom není v Římě ničím novým. Dělalo se většinu středověku a například v 19. století nechal papež Pius IX všem historickým sochám ve Vatikánu urazit penisy a nechal překrýt genitálie fíkovými listy. Dodnes si velká část lidí myslí, že jsou fíkové listy původní součastí soch...

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný