27. listopadu 2017 16:33

VIDEO: 4 nejdražší vystřižené scény všech dob, které by úplně změnily děj slavných filmů

I mistr tesař se někdy utne.

I ve filmařině platí pravidlo "dvakrát měř, jednou řež" - ne vždy se jím však tvůrci řídí. Občas tak vzniknout opravdu drahé scény, které nakonec skončí na podlaze střižny. Vzpoměli jsme na čtyři takové.

4) Linie Rogue (X-Men: Budoucí minulost)

Když si vzpomenete na první X-Meny, Rogue v nich měla dost podstatný význam. Budoucí minulost jako spojení staré a nové ságy proto Rogue věnovala kolem 15 minut komplexních scén - jen aby později tvůrci došli k tomu, že film je už tak příliš dlouhý, a celá dějová linie proto byla vyseknuta. Vrátila se nakonec až v DVD verzi známé jako Rogue Cut.

3) Finále v Moskvě (Světová válka Z)

Podobně kuriózní byl i příběh finále Světové války Z. Závěr v duchu hollywoodských spektáklů naservíroval divákům obří bitvu armády se zombíky v Moskvě, kde nechyběly davové scény nebo brutální ataky plamenomety. Teprve po předběžném střihu filmu si ale všichni uvědomili, že bitva je jako vyvrcholení příběhu taťky od rodiny (ač Brada Pitta!) hodně přepálená. Původní finále šlo do kytek a namísto něj proto vznikla komorní scéna z odlehlé laboratoře.

2) Návrat na Krypton (Superman se vrací)

Jak snadno a rychle vyhodit oknem miliony dolarů? Natočte komplexní trikovou scénu o tom, jak se Superman vrací na zničený Krypton, a pak si ji nechte studiovými hlavouny ušmiknout z finálního filmu. Právě to se přihodilo filmu Superman se vrací, který měl původně začínat okamžikem návratu Supse na svou rodnou hroudu - kravaťákům ale jeden z nejlepších okamžiků filmu přišel příliš táhlý a pomalý.

1) Eric Stoltz jako Marty McFly (Návratu do budoucnosti)

I to je však lepší než pět týdnů točit film a teprve poté si přiznat, že máte špatného titulního herce. Jak možná víte, v Návratu do budoucnosti hrál hlavního roli původně Eric Stoltz - populární herecká tvářička 80. let, bohužel však nikoliv dobrý herec pro komedii. Trvalo více než měsíc, než filmaři došli k závěru, že musejí začít zase od nuly a natáčení se tak notně prodražilo.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný